"מתקפת סייבר" במהלך נאום נתניהו

ראש הממשלה בכנס הסייבר הבינלאומי: "מדינות יכולות לגרום הרבה יותר נזק. הן יכולות לעשות כל מה ששמעתם כאן והרבה יותר מזה".

ניצן קידר , ז' בתמוז תשע"ח

נתניהו בכנס סייבר
נתניהו בכנס סייבר
צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף הבוקר (רביעי) בכנס הסייבר הבינלאומי שמתקיים באוניברסיטת תל-אביב.

במהלך נאומו של ראש הממשלה הופיעה הודעה על המסך שמדמה מתקפת סייבר, נתניהו אמר כי ״זהו לא תרחיש דמיוני. נהוג לומר ששחקנים מדינתיים יכולים להסב נזק גדול הרבה יותר. לא שחקנים מדינתיים, אלא מדינות. מדינות יכולות לגרום הרבה יותר נזק. הן יכולות לעשות כל מה ששמעתם כאן והרבה יותר מזה.

''מדינות יכולות לשתק את המערכות הרגישות ביותר שלנו, הן יכולות להשתלט, פשוטו כמשמעו, על חלק מאותן מערכות חיוניות. זה לא משהו שהוא תיאורטי בעתיד. זה כבר קורה בהווה, כפי שאתם יודעים היטב, אחרת לא הייתם כאן, לא היו לכם חברות, לא היו לכם עסקים כל כך משגשגים אלמלא האיום הנורא הזה על הבנקים שלנו, המטוסים שלנו, אפילו מערכות הנשק שלנו.

''יש לנו הזדמנויות מדהימות ואנחנו מנצלים אותן ועם זאת יש לנו אתגרים אדירים, ואנו חייבים להתמודד איתם. לא יהיה פתרון קסם. זה לא קיים. לא יהיה כל פתרון שיבלום באופן הרמטי מדינה כלשהי או אפילו את רוב המתקפות. זה לא יקרה''.

נתניהו הוסיף, ''אנחנו עוקבים במרכז הסייבר (ה-CERT) בבאר שבע אחר המתקפות. אתם צריכים לבקר שם. אנחנו יכולים לפקח על לא מעט דברים, אנחנו יכולים למנוע לא מעט דברים, אבל הדרך היחידה שנוכל להתמודד עם האתגר העצום ולנצל את ההזדמנויות העצומות הוא להמשיך לרוץ קדימה, להיות קדימה, להתקדם מהר יותר ויותר. זהו מבחן עליון לציוויליזציה שלנו. היא תועמד למבחן לא רק ע"י ארגוני פשיעה או טרוריסטים, אלא גם ע"י מדינות אחרות.

''אנחנו חייבים לשלב כוחות", הדגיש ראש הממשלה.'' זאת הסיבה שאנחנו מקיימים את כנס הסייבר הזה כאן, על מנת להגן על ההווה ולהבטיח את העתיד. לא פחות מזה. אני מברך אתכם על שבאתם לישראל. לא יכולתם לבוא למקום טוב יותר בהקשר של ביטחון סייבר. אנחנו רוצים את העסקים שלכם".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il