תל חי: עידוד למגורי יהודיות וערבים

במכללת תל חי התקיים כנס לעידוד מגורים משותפים של סטודנטים וסטודנטיות יהודיות וערבים יחד. סטודנטית מספרת.

שמעון כהן , ז' בתמוז תשע"ח

מוזמנים למגורים...
מוזמנים למגורים...
צילום: מתוך הפלאייר

ביומן ערוץ 7 סיפרה תלמידת מכללת תל חי על התארגנות במכללה לעידוד מגורים משותפים ליהודיות וערבים ולהיפך.

התלמידה ששמה שמור במערכת הערוץ מציגה הזמנה שנשלחה לתלמידי השנה הבאה להגיע לכנס (שכבר התקיים) ובו נפרסו בפני התלמידים והתלמידות האפשרויות למגורים משותפים של יהודיות וערבים, ערביות ויהודיות כאידאל של שיתוף והיכרות טובה יותר.

לדבריה המציאות במכללה היא של הפרדה טבעית בין שתי האוכלוסיות המגיעות מרקעים שונים, היהודים מהקיבוצים והמושבים והערבים מהכפרים. "במכללה מנסים לשבור את החומה הזו שנוצרה", היא אומרת.

בהזמנה לכנס נכתב בין השאר כי הסטודנטים הערבים והיהודים קמים באותה שעה, שותים את אותו קפה, עומדים באותו פקק וכו', אך עם זאת לא מדברים. על מנת לשנות מציאות זו המיזם מזמין סטודנטים שילמדו במכללה בשנה הבאה "לשמוע יחד, ערביות ויהודים, יהודיות וערבים, על תכנית ייחודית המשלבת מגורים ועשייה משותפת".

התלמידה עמה שוחחנו מציינת כי אמנם היא וחברותיה לא היו בכנס ולכן אין להן מידע על פרטים שנאמרו בו, אך ידוע לה על סטודנטים אחרים שבחרו להשתתף באירוע. החשש המרכזי אותו היא מעלה הוא התבוללות הנובעת מהמגורים יחד, שהרי אין מדובר בשיח משותף והדדי או בלימודים יחד, אלא במגורים של בני המינים השונים ובני הדתות השונות.

בתגובה לדברים נמסר מהנהלת המכללה האקדמית תל-חי: "במעונות המכללה האקדמית תל-חי ישנה הפרדה בין מגורים של בנים ובנות (הדירות נפרדות לבנים ולבנות). לרוב הסטודנטים מעדיפים להתגורר עם סטודנטים מהמגזר שלהם, אולם אם מגיעות בקשות מיוחדות של סטודנטים ממגזר שונה המבקשים להתגורר ביחד - אנו מכבדים בקשות אלה".

מעודדים התבוללות. התלמידה

פלאייר ההזמנה
צילום: המרואיינת