בשבע מהדורה דיגיטלית

בזמנכם החופשי

האנדרדוסים המציאו את השיר 'סנדלים' והקדישו את כולו לסנדלי השורש.

, ח' בתמוז תשע"ח

מוזיאון א"י מקדיש להם תערוכה. סנדלים
מוזיאון א"י מקדיש להם תערוכה. סנדלים
צילום: חזקי עזרא

האמת היא שהסנדלים השורשיים בישראל הם הסנדלים התנ"כיים. מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב מקדיש להם, לדרך ייצורם ולהשפעה התרבותית שלהם - תערוכה. פרופ' תמר אלאור חקרה את הנושא מימות התנ"ך ועד ימינו והיא גם אוצרת את 'סנדלים' שנפתחת מחר (שישי).

***

פסטיבל 'אאוטליין – איור ומילים בירושלים' ייצא לדרך בכ"ב בתמוז ויביא לבירה שמונה ימים של חגיגת תערוכות בתוך הגלריות ומחוצה להן. 150 מאיירים ואומנים מהארץ ומהעולם ייקחו חלק בהפנינג שנושאיו מגוונים. מפרשנות לשמות רחובות העיר ועד פרשנות למסורת הפיקניק. האיור לא יישאר הקיר, בפסטיבל יהיו סיורי אומנות אירועים תיאטרליים, ספוקן וורד, מופעי מוזיקה ועוד.

***

'למה ה' אותי ברא' הוא ספר לילדים צעירים שמבקש לעטוף אותם בטוב ולהעביר להם במילים פשוטות ומחורזות את המסר שה' ברא כל אחד לשליחות המדויקת שלו, ואין ילד בעולם שדומה לו. חמוד. יחזקאל שטלצר, מאנגלית: אפרת אורבך, דברי שיר.

***

בשני עד חמישי בשבוע הבא, י"ב-ט"ו בתמוז, יתקיים בתל אביב זו הפעם השביעית פסטיבל 'ליבי במזרח', פסטיבל אלטרנטיבי שמבקש להביא לקדמת הבמה אומנות מזרחית על כל גווניה, כזו שלא תמיד מקבלת מקום בבמות הממוסדות. יהיו בו הצגות, סרטים ופאנלים ותוצג במסגרתו התערוכה 'דיו שחור - דיוקנאות של משוררים מזרחים'.