מועלם-רפאלי לחולדאי:
ריח רע של אפליה

ח"כ שולי מועלם רפאלי במכתב לראש העיר ת"א: הציבור החרדי והדתי מודר מאפשרות עריכת אירועים במרחב הציבורי של תל אביב.

חזקי ברוך , ח' בתמוז תשע"ח

התנכלות לחב"ד. שולי מועלם-רפאלי
התנכלות לחב"ד. שולי מועלם-רפאלי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי) שיגרה היום (חמישי) מכתב חריף בעקבות החלטת ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, למנוע קיום אירוע של חב"ד עקב הפרדה מגדרית בקהל.

"תושביה החרדים והדתיים של תל אביב נאלצים להדיר עצמם מאירועים שונים הנעשים במרחב הציבורי ביוזמת העירייה או במימון שלה, משום שאינם עולים בקנה אחד עם תפיסת עולמם הדתית", ציינה מועלם-רפאלי בפתח המכתב.

לדבריה, "ביום שני הקרוב אמור להתקיים בכיכר רבין אירוע 'משיח בכיכר' שמופק ומאורגן על ידי חסידי חב"ד, אולם בהתאם לפניות שקיבלתי ולדיווחים בתקשורת, קיומו עומד בספק לאור העובדה כי אתה מתנגד לאפשר לקיים אותו באופן התואם את תפיסת עולם הדתית של המארגנים ושל הציבור הצפוי להשתתף בו".

"נראה כי כאשר ישנה יוזמה מהשטח לקיום אירוע שמיועד לציבור זה, שבין כה וכה מופלה לרעה על ידי העירייה בראשותך, מתקבלת החלטה שנועדה להביא לביטולו", טענה חברת הכנסת.

"אינני נמנית עם חסידי חב"ד ואינני מתגוררת בתל אביב", הדגישה מועלם-רפאלי, "כחברת כנסת הפועלת רבות למען נשים ולחיזוק כוחן של נשים בצמתים של קבלת החלטות בחברה הישראלית, אי אפשר לחשוד בי שאני תומכת בהדרת נשים. ומכאן אומר שההחלטה שלא לקיים את האירוע של חב"ד באופן התואם את ערכיו מדיף ריח רע של הפלייה המבוססת של פלגנות ופחד מיהדות ומחרדים, ריח רע של הפלייה שנובעת מהתנשאות וריחוק".

"הדרת מגזרים בחברה הישראלית מיכולתם לערוך אירועים במרחב הציבורי של תל אביב אינה עולה בקנה אחד עם ערכי קבלת האחר , השוויון והפלורליזם, בהן מתגאה העיר תל אביב. אינני רואה סיבה עקרונית להתנכל לחב"ד, תנועה שזוכה להערכה רבה בציבור הישראלי, בין היתר בגלל פעילותה למען ישראלים ויהודים ברחבי העולם. אני מבקשת ממך לשקול שוב את החלטתך ולאפשר את קיומו של האירוע באופן התואם את תפיסת עולמו של הציבור שאמור להשתתף בו", חתמה מועלם-רפאלי את המכתב.