החיים של ניב נהרסו; המחבל ייהנה בכלא

עורך הדין שליווה את ניב נחמיה סבור שהעונש שקיבל המחבל האכזרי מגוחך, "במשך חמישים שניות הוא דקר אותו 14 דקירות".

בני טוקר , ח' בתמוז תשע"ח

ניב נחמיה בכניסה לבית המשפט
ניב נחמיה בכניסה לבית המשפט
צילום: יוני קמפינסקי

ניב נחמיה היום בבית המשפט

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד גזר השבוע 22 שנות מאסר על המחבל הערבי שפצע קשה את ניב נחמיה במרכול ביבנה לפני כשנה.

המחבל, איסמעיל אבו עראם בן ה-19 מהעיירה יאטה הסמוכה לחברון, הורשע בעבירה של ניסיון רצח בנסיבות של מעשה טרור. המחבל ישלם לנחמיה פיצוי בסך 200 אלף שקלים.

עו"ד יוסף עזרא שמייצג את המשפחה אומר לערוץ 7 שמדובר בעונש מגוחך, "המחבל דקר קורבן בודד במשך חמישים שניות, קיווינו שבשל חומרת הפיגוע האכזרי יתנו לו את מלוא חומרת העונש. גזר הדין שניתן השבוע היה הראשון שניתן מאז כניסת החוק למאבק בטרור שהחמיר בעונשם של מחבלים שניסו לרצוח מ-20 ל-25 שנות מאסר.

"המחבל קיבל אמנם 22 וחצי שנות מאסר אבל אף פעם לא נדע אם הוא לא ישתחרר באחת העסקאות שיוצאות לדרך תחת ממשלה כזאת או אחרת. הוא הולך לבלות 22 שנים של גן עדן לעומת הכפר יאטה, עם מים חמים, עיתונים שלוש ארוחות ביום, בקיצור תנאי לוקסוס".

עורך הדין מקווה שהחוק יתוקן ויעשה דין אמת עם המחבלים, "בימים אלה הוגשה הצעה לתיקון חוק המאבק בטרור כדי שהחוק שקבע הכפלה בעונשם של מחבלים שניסו לרצוח יהודים אכן ימומש, לא מ-20 ל-25 שנים בכלא אלא ל-40 שנים בכלא".

עו"ד עזרא מציין כי החלטת בית המשפט ולפיה המחבל יפצה את הנפגע ב-200 אלף שקלים ממילא אינה ישימה, "כל נפגעי הטרור לא מצליחים לגבות את הפיצוי שנפסק כנגד תושבי הרשות הפלשתינית כי אין אפשרות לממש את פסק הדין, פנינו בעניין הזה לשר האוצר שיאפשר לנפגע טרור לקבל את הכספים תוך כדי קיזוז מהכספים שמועברים לרשות הפלשתינית על ידי ישראל".

הוא מקווה שביתו של ניב נחמיה שנפגע קשה יונגש, "ניב מוכר כנכה 100 אחוז, הוא גם הולך עם קביים ומתגורר בקומה השלישית בבניין ללא מעלית. אנחנו קוראים למדינה לסייע לו להנגיש את הבית או לספק לו דירה חלופית. הוא יוצא לטיפולים ארבע פעמים בשבוע וכל פעם הוא צריך לעלות ולרדת חמישים מדרגות. זה בלתי אפשרי".

הפצוע שניצל בנס חזר לזירת הפיגוע