ריפוד ספות: איך תרצו את הספה?

כל אחד מאתנו אוהב לרענן מדי פעם את מראה הבית שלו, בין אם מדובר בהחלפת וילונות בכל שבוע או החלפת המיקום של הרהיטים.

, ח' בתמוז תשע"ח

באיזה צבע?
באיזה צבע?
צילום: יח"צ

אך אם אתם מעוניינים לבצע שינוי משמעותי, כדאי להתחיל עם הספה. הספה היא הרהיט הבולט ביותר בבית ובדרך כלל היא ממוקמת במרכז הסלון. הריפוד של הספה נוטה להתלכלך בקלות בעקבות שאריות מזון, זיעה או חיות מחמד המתחככות בספה, שורטות אותה או משאירות גושי פרווה. החלפת הריפוד מתבצעת בחברה מקצועית בלבד.

שלא יעבדו עליכם

החלפת ריפוד ספות מקצועית דורשת מיומנות רבה, אך למרבה הצער, היום אנו נתקלים בלא מעט חאפרים המנצלים את תמימותם של הלקוחות וגובים מהם סכומי כסף גבוהים. אחת משיטות התרמית הנפוצות ביותר שבהן משתמשים רפדים חאפרים היא אי הוצאת הריפוד הישן. רפדים אלה מתקינים ריפוד מבד על גבי הספה כדי לסיים את העבודה מהר יותר. בדרך זו, לא ניתן יהיה לבחון את הקפיצים והספוג שבתוך הספה והלכלוך שהצטבר בתוך הריפוד הישן יחזור אל הריפוד החדש.

כמו כן, עבודתם הבלתי מקצועית של הרפדים החאפרים עלולה להתגלות לעין רק לאחר שהספה חוזרת אליכם הביתה. לאחר כשבוע ואולי יותר יתגלו לכלוכים בלתי מוסברים בספה, כיווצים בתפירה או תפרים היוצאים ממקומם. ולבסוף היזהרו מחנויות בדים המחליפות בעלים. בישראל קיימת תופעה שבמסגרתה מקבלים הלקוחות שירות לקוי (ולא רק בתחום הריפוד), וכשבאים להתלונן הם מגלים כי העסק החליף בעלים. משום כך, כדאי לפנות לחברת ריפוד מוכרת ואמינה.

כך עושים זאת מקצוענים

רפדים מקצועיים העוסקים בתחום כמו חידוש ספות פועלים לפי שלבים מוגדרים מראש כאשר הם באים להחליף את הריפוד:

  • מסירים את הריפוד – רפדים מקצועיים מסירים את כל הריפוד מהספה ובוחנים אותה לעומק. בדרך זו אפשר לדעת אם אין קפיצים פגומים או ספוגים קרועים. לאחר שאנשי המקצוע מבצעים את התיקונים הדרושים, אפשר לעבור לשלב הבא.
  • מייצרים שבלונות – כדי להתאים את הריפוד החדש לספה, יש צורך למדוד אותה ולייצר שבלונות על פי הריפוד הישן.
  • עצם הריפוד – השלב הסופי הוא שלב התאמת הריפוד החדש אל הספה ותפירתו.

לרפד ולא לקנות

בעלי ספות רבים מתחבטים בשאלה האם כדאי לזרוק את הספה הישנה והמוכתמת ולרכוש ספה חדשה או פשוט להחליף לה את הריפוד. במקרים רבים חידוש ספה קיימת עדיף על פני קניית ספה. ראשית, לעתים מדובר בספה נוחה מאוד אך מעט מלוכלכת, כך שכל שיש לעשות הוא להחליף את הריפוד שלה. שנית, פעמים רבות ריפוד ספות זול יותר ממחירה של ספה חדשה. שלישית, לפני ביצוע הריפוד יכולים בעלי הספה לבחור את הבד המתאים להם. ולבסוף, עבור אנשים רבים הספה היא נכס סנטימנטלי שהם מסרבים להיפרד ממנו גם כשנכס זה אינו נראה במיטבו. במקרה זה ניתן לחדש את הספה ולהחזיר עטרה ליושנה.

לא שוכחים לנקות את הספה

גם אם החלפתם ריפוד לספה החדשה-ישנה שלכם, אסור להזניח את ניקיונה. זאת משום שספה מלוכלכת היא מקור בלתי נדלה של חיידקים, פטריות ואבק אשר אינם בריאים לדיירי הבית. משום כך, כאשר אתם מבחינים בסימני המצוקה של הספה, מומלץ לבצע ניקוי ספות מקצועי. אלה כמה מבין הסימנים שכדאי להיות ערניים לגביהם: לכלוכים שלא ניתן להסיר, ריפוד קרוע, ריח רע שעולה מן הספה.

אם אתם מחפשים דרך לחדש את הספה שלכם, בחברת זוהר בנקיון ניתן למצוא את מגוון רחב של שירותים בתחום - החל מחידוש וניקוי ספות ועד לניקוי פריטים עדינים יותר כמו וילונות ושטיחים.