ההרתעה הישראלית נשרפת

ח"כ לפיד בעוטף עזה: החמאס צריך לשלם מחיר כל פעם שעפיפון חוצה את הגדר, הם צריכים לדעת שזה ייפגע בהם, בשטח שלהם.

עדו בן פורת , ח' בתמוז תשע"ח

לפיד עם הכבאים
לפיד עם הכבאים
צילום: דוברות

יו"ר מפלגת יש עתיד ח"כ יאיר לפיד סייר היום (ה') בעוטף עזה וניצל זאת להשמעת ביקורת חריפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

במהלך הסיור נועד לפיד עם ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני ועם רכזי ביטחון של המועצה. לפיד שמע מהם על המורכבות הגדולה של בתפקיד הרבש"צ.

אחר כך הצטרף לפיד לסיור עבודה של הרבש"צים ונסע עימם לשריפה שפרצה בדיוק באותן הדקות סמוך לבארי. לפיד עמד מקרוב על עבודת כוחות לוחמי האש – של הכבאים ואנשי קק"ל - והודה להם על המסירות שלהם.

"לא רק השדות נשרפים בשדות עוטף עזה, גם ההרתעה הישראלית נשרפת. בואו נשאל את עצמנו מה נתניהו היה אומר אילו היה עכשיו באופוזיציה? שאין מדיניות. יש פחדנות", אמר לפיד. "הממשלה צריכה לתת ארגז כלים הרבה יותר גדול לצה"ל, כדי לטפל במה שקורה פה היום ובמקביל לייצר מדיניות מול עזה מתוקנת ומוסדרת. הם לא עושים את זה.

''נתניהו מדבר שנים ביטחון וביטחון, אי אפשר לגדל ילדים כשכל בוקר אתה מתעורר ויש לך שריפה בחלון ואי אפשר לצאת לחופש הגדול כשהורים לא יודעים איפה הילדים שלהם יהיו. וממשלה לא יכולה להיות כל היום בציוצים בטוויטר במקום להתוות מדיניות מול עזה ולהגיע אפילו עד סיכולים של ראשי החמאס, גם בראשו של יחיה סנואר, כדי לעצור את טרור העפיפונים כי עפיפונים זה טרור".

לפיד הוסיף, "מדינות אמיצה אומרת שמול טרור החמאס צריך לשלם מחיר. והעפיפונים הם טרור ולכן החמאס צריך לשלם מחיר כל פעם שעפיפון חוצה את הגדר, הם צריכים לדעת שזה ייפגע בהם, בשטח שלהם".

לדבריו, "הפתרון הוא מקל הרבה יותר גדול וגזר הרבה יותר גדול. אי אפשר להסתפק במקלות. משנת 2014 אני מדבר שצריך לדבר על סיוע הומניטרי בינלאומי לעזה ולפרז את עזה מנשק. כרגע ארבע שנים לא עשו דבר בנידון. שדותיהם של תושבי עוטף עזה נשרפים ופצמ"רים נופלים על בתיהם מפני שממשלת ישראל לא עשתה דבר וחצי דבר".