לפיד: "העולם עם הגולן"

לפיד ייפגש עם חברי קונגרס וסנאטורים ויבקש מהם להוביל את המהלך בארה"ב. במסגרת ביקורו ינאם במכון המחקר היוקרתי ברוקינגס.

חזקי ברוך , י' בתמוז תשע"ח

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: רויטרס

יו"ר מפלגת "יש עתיד'" וחבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ יאיר לפיד, ייצא הלילה לנסיעת עבודה מדינית בארה"ב.

לפיד ייפגש עם חברי קונגרס ועם סנאטורים במטרה לגייס אותם למהלך של הכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן.

מטרת הנסיעה היא גיוס תמיכה אמריקאית דו-מפלגתית להכרה בריבונות ישראלית ברמת הגולן, כחלק ממאבק לגיוס תמיכה בינלאומית בעמדת ישראל.

ביום שני (בשעה 17:00 שעון ישראל) יינאם לפיד במכון בקורינס. בנוסף, לפיד יקיים באותו היום פגישה עם הגנרל ג'ו אלן וכן יקיים תדרוך לפרשנים אמריקאים. בימים שלישי ורביעי לפיד ייפגש בקונגרס עם סנאטורים ואנשי קונגרס.

חברי הקונגרס והסנאטורים עמם ייפגש לפיד יהיו משתי המפלגות, דמוקרטים ורפובליקנים. בין היתר ייפגש ח"כ לפיד בבית הנבחרים עם טד דויטש, טום קוטון ואליזבת וורן.

לפיד צפוי לפגוש בהמשך השבוע גם את ננסי פלוסי, יו"ר הדמוקרטים בבית הנבחרים; את לינזי גראם שהוביל את חוק טיילור פורס שקובע כי יש לקצץ מכספי הרשות הפלשתינית בעבור תשלום למחבלים ובני משפחותיהם; ועם פיטר רוסקם שמוביל חקיקה שתפעיל לחץ כלכלי על איראן; ועם בוב קורקר יו"ר ועדת החוץ של הסנט.

הביקור הנוכחי בארה"ב מצטרף למהלך הכולל שמוביל יו"ר מפלגת "יש עתיד", ח"כ לפיד, תחת הסיסמה "העולם עם הגולן". זהו מהלך שאותו מקדם לפיד בפומבי בשנתיים האחרונות. בתחילת החודש יזם לפיד בכנסת כנס מוצלח בקריאה לארה"ב ולאירופה להכיר ברמת הגולן כחלק ריבוני של ישראל. הכנס גרף תגובות רבות והצטרפו אליו גם נציגים של מפלגות ציוניות אחרות בבית הנבחרים הישראלי.

ערב צאתו למסע המדיני לוושינגטון אמר לפיד: "אני יוצא אל המסע הזה לארה"ב כעת, מפני שיש למדינת ישראל חלון הזדמנויות נדיר להביא להכרה בינלאומית רחבה בריבונות הישראלית ברמת הגולן. קודם בארה״ב, רפובליקנים ודמוקרטים יחד, בהמשך גם באיחוד האירופי ובארצות נוספות".

לפיד הוסיף כי "ישראל לא תיסוג מהגולן לעולם מפני שהוא שלה בזכות, מפני שהוא שלה היסטורית, מפני שהוא שטח אסטרטגי שאסור לוותר עליו. העולם רק צריך להכיר במציאות כמו שהיא. אני קורא מכאן לכל ידידי ישראל בעולם להתגייס יחד אתנו כדי להביא לכך שהעולם יכיר בריבונות הישראלית על הגולן".

לסיכום ציין ח"כ לפיד: "אני פונה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ: אחרי צעדך האמיץ למען עם ישראל - בהכרה בירושלים כבירתנו והעברת השגרירות - הכר בריבונות ישראל ברמת הגולן. אני פונה לחברי הקונגרס משתי המפלגות, רפובליקנים ודמוקרטים: החזירו לישראל את מעמדה העל-מפלגתי. הכירו בריבונות הישראלית ברמת הגולן".