ג׳ארד קושנר:
תוכנית השלום תפורסם גם בלי אבו מאזן

חתנו ויועצו הבכיר של טראמפ מעביר מסר לפלסטינים מעל ראשו של אבו מאזן, ״אתם ראויים לעתיד מזהיר״.

עדו בן פורת , י"א בתמוז תשע"ח

נתניהו עם גרינבלט, קושנר, פרידמן ורון דרמר
נתניהו עם גרינבלט, קושנר, פרידמן ורון דרמר
צילום: חיים צח, לע"מ

יועצו הבכיר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, ג'ארד קושנר, שמוחרם על ידי הרשות הפלסטינית ואבו מאזן, העניק ראיון לעיתון הערבי ״אל קודס״ במטרה להעביר מסר ישירות לפלסטינים.

קושנר, חתנו היהודי של טראמפ, סיפר כי הוא "מוכן לעבוד יחד עם הנשיא עבאס, אם הוא רוצה".

״אתם ראויים לעתיד מזהיר״, אמר קושנר כמסר לפלסטינים, ״עכשיו זה הזמן לישראלים ולפלסטינים לחזק את המנהיגים שלהם ולמקד אותם מחדש לעודד פתיחות לקראת פתרון, ולא לפחד מלנסות".

מדובר בראיון ראשון עם יועצו הבכיר של טראמפ על ״תוכנית השלום״ של הנשיא האמריקני. ״אם אבו מאזן מוכן לחזור לשולחן המשא ומתן, אנחנו מוכנים לקחת חלק בשיחות, אבל אם זה לא המצב, נפרסם את התכנית בפומבי", אמר קושנר.

״אני מאמין שכדי להגיע להסכם, על שני הצדדים להרוויח יותר משהם מפסידים, ועל שניהם להיות בטוחים כי חיי האנשים שלהם ישתפרו בעשורים הקרובים בזכות הוויתורים שהם יעשו", הוסיף.

כזכור, ההנהגה הפלסטינית הרשמית בהובלת אבו מאזן מסרבת לדבר עם כל אנשי הבית הלבן, מחרימה את יועציו של טראמפ מאז ההכרה האמריקנית בירושלים ושוללת כל סיכוי להסדר מדיני עם ישראל בתיווך ארצות הברית.

ביום שישי האחרון ובמוצאי שבת נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יועצו הבכיר של נשיא ארה"ב וחתנו, ג'ארד קושנר, השליח המיוחד למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט ושגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן.

בפגישות, שהתקיימו בלשכת נתניהו בירושלים, נטל חלק גם שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר.

ראש הממשלה נתניהו הביע הערכה לנשיא טראמפ על תמיכתו בישראל. מטעם לשכת נתניהו נמסר כי "הצוותים דנו בקידום התהליך המדיני, בהתפתחויות באזור ובמצב הביטחוני וההומניטרי בעזה".

בהודעה שיצאה מטעם הבית הלבן נאמר כי בפגישה "דנו בדרכים להקל על המצב ההומניטרי בעזה תוך שמירה על בטחונה של ישראל. בנוסף דנו במחויבות המתמשכת של ממשל טראמפ ושל ישראל להמשך קידום השלום בין ישראלים לפלסטינים".