כשהרפואה מטפלת בעור שלך

מאז ומעולם היה המראה החיצוני נושא משמעותי, אמנם נראה שרק בזמן האחרון הקוסמטיקה הפכה לפופולארית כל כך.

, י"א בתמוז תשע"ח

טיפול פנים
טיפול פנים
צילום: יח"צ

כבר בתקופת הקדמונים נהגו נערות מצריות להעניק לפניהן טיפול שמדמה טיפול פילינג בעזרת חול, גם נסיכה קליגולה נהגה להשתמש בחומרים שונים ומינרלים מהטבע כדי להבהיר את עורה או את שיערה. כיום, עם ההתפתחות התעשייתית והציוויליזציה, הולך ומתפתח גם התחום של הטיפולים הקוסמטיים, טיפולים רבים הופכים להיות שימושיים יותר ויותר, נעשה שימוש בטכנולוגיות רבות במהלך הטיפולים, מכשירים כמו לייזר, אולטרה – סאונד ועוד, מוצאים את עצמם חלק בלתי נפרד מעולם הטיפולים הקוסמטיים. גם הרפואה הלכה והתפתחה יחד עם התעשייה, כיום ניתן לשלב את הרפואה וקוסמטיקה ולהגיע לתוצאות של הצלחנו להגיע אליהם בעבר.

קוסמטיקה רפואית – הטיפולים הרפואיים שישפרו את המראה שלך לטובה באופן משמעותי.

כולנו רוצים להיראות טוב בפרט אם אנו סובלים מתופעת נשירת שיער, לכולנו חשוב המראה החיצוני שלנו, מראה חיצוני שאיננו מרוצים ממנו גורם לנו לתחושות לא טובות ולא נעימות ויחד איתן אנו מגיעים לתוצאות חיוביות פחות במהלך החיים, ניתן לראות כי אנשים שביצעו שינוי חיצוני משמעותי בגופם כמו ניתוח להצרת קיבה או ניתוח פלסטי, הפכו להיות אנשים אחרים, שמחים יותר, בטוחים יותר בעצמם ובדעותיהם ואף מצליחנים יותר. ולא לחינם זה כך, כאשר בן אדם בטוח יותר במראה שלו הוא מסיר חסמים רגשיים שונים מדרכו שהיו עלולים לגרום לו לסגת ממעשים כאלו ואחרים.

פגמים שונים אינם ניתנים לטיפול חיצוני בלבד, לכאורה תמיד היינו מעדיפים טיפול קוסמטי שאינו פולשני מדי ואינו גורם לסיכונים, אולם כאשר מדובר במצב שבו אין אפשרות אחרת, כמו עצם באף שיש לעצב אותה, יש לבצע ניתוח רפואי כדי לשפר את מראה ועיצוב הפנים.

לפני כל טיפול קוסמטי בפצעי אקנה או רפואי אחר וכמובן שטיפול בעזרת קוסמטיקה רפואית, יש לוודא שאנו נמצאים בידיים מקצועיות שיודעות לבצע את העבודה בצורה הטובה והאחראית ביותר.

קוסמטיקה רפואית מתאימה רק כאשר אין דרך אחרת לטפל, גם אז יש לנהוג בזהירות ובאחריות כדי להישאר מרוצים.

חיטוב ועיצוב הגוף – למה לא כולם נולדים רזים.

כולנו שואפים למבנה גוף צר וחטוב, לא פעם תוכלו לשמוע אנשים שלא נולדו רזים במיוחד קובלים על העובדה הזו ורוצים גם הם להיות רזים וחטובים.

מתי יש צורך ב המסת שומן בקור בנה גוף רזה הוא מושא שאיפתם של רב האנשים במאה האחרונה, אמנם בעבר היה הגוף הרחב בעל עודפי השומן נחשב לכזה שמכבד את בעליו ומוכיח על מעמדו ויכולותיו, אולם היום, עלתה המודעות לשמירה על גזרה צרה, שמירה על מידות ועל תזונה נכונה, לא רק שהיא יוצרת גוף יפה, היא גם עוזרת לאדם לשמור על הבריאות שלו ועל תפקוד מאוזן של המערכות השונות בגוף, מחלות רבות עלולות להתפתח כתוצאה מעודף משקל ומעודפי שומן, בעיות לחץ דם וכולסטרול נמנעות מאתנו כאשר אנו שומרים על תזונה נכונה ומבצעים פעילות גופנית

חיטוב ועיצוב הגוף – כך תוכלו להיות רזים וחטובים גם אם לא נולדתם כאלו.

קודם כל יש לשמור על תזונה נכונה ואף לשמור על הגוף בכושר תמידי, יש ליצור מאזן קלורי שלילי כאשר אתם מעוניינים לרדת במשקל, אמנם זה לא קל, אתם תצטרכו להיפרד ממנות רבות שהתרגלתם לאכול, כמו כן תצטרכו להתרגל לטעמים חדשים, הפעילות הגופנית גם אינה קלה במיוחד. לא קל לרזות, אולם המאמץ שווה את זה, תוכלו לראות אצל אנשים שבצעו שינוי משמעותי לטובה במבנה הגוף שלהם, שכל אישיותם השתנתה לטובה, הם יותר מרוצים מהמראה שלהם ומעצמם, הם נהנים לבטא את עצמם ואף עושים זאת בצורה אסרטיבית ונכונה, כל אחד שביצע שינוי כזה במהלך חייו ימליץ לכם בחום להתחיל משטר דיאטה.

אז כשמדובר ב הקפאת שומן לא תמיד קל להשיג תוצאות מספקות על ידי כניסה למשטר חיים דיאטטי, עודפי שומן עקשניים עלולים להפריע לכם להגיע למטרה שלכם ויפריעו למבנה הגוף ולעיצובו, טיפולים שונים בעולם הטיפולים הקוסמטיים נועדו כדי לסייע לכם לחטב את הגוף בצורה נכונה, יפה ובקלות שקשה להאמין לה.

חיטוב ועיצוב הגוף מצריך שינוי של תפיסת עולם ודרך חיים, אולם המאמץ שווה את התוצאה, אם גם אתם אינכם מרוצים מהתוצאה, חפשו שיטות אלטרנטיביות.

מילוי שקעים מתחת לעיניים ללא ניתוח

העיניים הם אחד האזורים הרגישים בגוף בכלל ובפנים בפרט, ולכן אם רוצים למלא שקעים שנוצרו עם השנים, צריך להשתמש בחומרים עדינים

עיגולים שחורים, קמטים ושקעים אלו תופעות המוכרות לרובנו. חלק מאתנו קיבלו זאת בתורשה, ואצל אחרות זה ביטוי לנזקי עישון, חשיפה רבה לשמש, מחלות וכמובן הזדקנות. אולם בעוד שבשאר אזורי הפנים ניתן להשתמש במגוון חומרי מילוי והזרקה, כדי להשיב לעור את הנפח והמתיחות שהיו לו בעבר, הרי שבאזור העיניים צריך לנהוג בזהירות יתרה.

מילוי שקעים מתחת לעיניים

עד שיגיע התור שקבעת למרפאת המומחים לאסתטיקה, תוכלי להשתמש בטכניקות איפור שונות כדי לטשטש את הסימנים מסביב לעיניים, אולם ברור לכולם שמדובר בפתרון זמני. במרפאה עצמה תוכלי לקבל את כל המידע על מילוי שקעים מתחת לעיניים בהליך שאינו פולשני וגם לא אורך זמן רב, לכן, אחרי הטיפול תוכלי להמשיך בשגרת היום הרגילה, אך בכל זאת כדאי לקחת בחשבון שאצל חלק מן הנשים יכולה להיווצר אדמומיות קלה. אל דאגה, גם היא תחלוף במהרה.

אחת השיטות המוכרות למילוי שקעים מתחת לעיניים, היא באמצעות חומרי מילוי והזרקה מתאימים, המעודדים את ייצור הקולגן וחידוש התאים, ומחזירים לעור את האלסטיות שלו. במקרים מסוימים משתמשים גם בבוטוקס כדי לטשטש קמטי הבעה, אולם מכיוון שהבוטוקס פועל באמצעות שיתוק השרירים באופן זמני, התוצאות לא מחזיקות מעמד לזמן רב, ביחס לשאר חומרי המילוי. חומר המילוי המומלץ ביותר כיום להזרקות מסביב לעיניים הוא חומר המופק ממקור טבעי הנמצא בגופנו ומכונה בשם חומצה היאלורונית.

אמנם מדובר בזריקות הנעשות במחט מיוחדת שאינה כואבת, אך מי שרגישה לזריקות וחוששת מכך, בוודאי תשמח לשמוע שיש שיטה נוספת. ניתן למלא את השקעים מתחת לעיניים ולטשטש קמטים מסביבן, באמצעות שימוש במכשיר מיוחד הפולט גלי רדיו ולייזר. מדובר בטכניקה מתקדמת המאפשרת השגת תוצאות טובות לזמן ממושך, בהליך קצר ולא פולשני.

מכיוון שמדובר באחד האזורים הרגישים ביותר, חשוב לעבור את הטיפולים אך ורק אצל רופא מומחה לאסתטיקה, המקפיד להשתמש בחומרים איכותיים ומאושרים לשימוש ובעל ניסיון רב בטיפולים באזור העיניים. אז זיכרו ש טיפול פנים חיוני ליום יום שלנו.