יהודה גליק שובת רעב כבר 13 ימים

ח"כ גליק ממשיך לשבוע רעב במסגרת מאבקו בתופעת גלגול הסיגריות. "זה ממכר ומסוכן יותר מסמים ואלכוהול".

בני טוקר , י"א בתמוז תשע"ח

ח"כ יהודה גליק
ח"כ יהודה גליק
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) שובת רעב זה היום ה-13 בדרישה להעלות את המס על הטבק לגלגול כדי למנוע מעוד בני נוער להצטרף למה שהוא מכנה מעגל המוות.

בשיחה עם ערוץ 7 אומר גליק, ''הטבק לגלגול הוא זול ויותר טעים מאשר לקנות חטיף, יותר קל לגלגל עם החבר'ה סיגריות של טבק לגלגול, ולכן יחד עם משרד הבריאות ומבקר המדינה ושלוש ועדות בכנסת וגורמים רבים נוספים כולל ארגוני בריאות ישראלים ועולמיים אני פועל לנסות ללחוץ על איש אחד ששמו משה כחלון''.

גליק דורש משר האוצר להעלות את המס על הטבק לגלגול ולפחות להשוות אותו למס על הסיגריות, ''כדי שיקשה על אותם ילדים לרכוש אותו ואולי זה ימנע מעוד מאות רבים של ילדים להצטרף לאותה מערבולת שקשה לצאת ממנה. מתחילים עם סיגריה אחת, שתיים ואז כבר בתוך הסיגריה יש את החומר הממכר ומצטרפים לאותו מעגל מוות נוראי שעולם הסיגריות והטבק והעישון משית עלינו".

"כחבר בוועדה לענייני סמים ואלכוהול נחשפנו ולא ידענו עד כמה מדובר באמת בסכנת חיים. כל שעה מת אדם מחמת העישון. ראיתי לנכון להיאבק בתור שליח ציבור כדי שלא ישפך עוד דם ולא אצטרך לומר 'ידיי לא שפכו את הדם הזה', ולעשות הכול למנוע את המשך המוות הזה".

ח"כ גליק מספר כי בדו"ח האחרון של משרד הבריאות התברר שגיל החשיפה לעישון יורד בהדרגה. ''בעבר ילדים נחשפו בגילאי 15, 16, היום 13, 14. בעבר זה היה נעשה באופן פרטי והיום זה קבוצתי.

''ביחד קונים חבילת טבק, מגלגלים ביחד, לפעמים גם מוסיפים עוד כל מיני חומרים. שמעתי את זה ממנהלי בתי ספר וכפרי נוער גם בציבור הדתי. פנו אליי ראשי ישיבות תיכוניות ומנהלי בתי ספר".

לדבריו סיגריות מסוכנות יותר מכל סם אחר, "סיגריות זה הסם הכי הורג וזה נורא לא פחות מסמים. סיגריות יותר מסוכנות, הורגות וממכרות יותר מסמים ואלכוהול. אני מנסה גם לקדם חוק בוועדת השרים לחקיקה שיעלה את הגיל לקניית טבק וסיגריות כי רוב המעשנים מתחילים בגיל 16-24 אז ככל שאני יעלה את הגיל יש סיכוי שפחות אנשים יתחילו".