עיריית תל אביב נזרקה מכל המדרגות

ח"כ סמוטריץ' מברך את בית המשפט שמאפשר לחב"ד לקיים אירוע נפרד ותוקף את מנדלבליט, ''מפחד מארגוני הנשים, מפחד מדינה זילבר''.

בני טוקר , י"א בתמוז תשע"ח

רון חולדאי
רון חולדאי
צילום: קובי ריכטר/TPS

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מברך את בית המשפט המחוזי שאישר לחב"ד לערוך את אירוע "משיח בכיכר" תוך הפרדה בין גברים לנשים.

בראיון לערוץ 7 תוקף סמוטריץ' את היועץ המשפטי לממשלה שנתן גיבוי לראש העיר רון חולדאי, "חולדאי בפופוליזם זול מתחיל את קמפיין הבחירות שלו שזה אגב מוזר שראש עיר שמכהן כבר עשרים שנה נדרש לקמפיין כל כך פופוליסטי, זול ומפלג כדי להתחיל בו את קמפיין הבחירות שלו אבל הוא לא העניין כי הוא עוד פוליטיקאי שעושה קמפיין בחירות, זה לא העניין".

"הבעיה שלי זה היועץ המשפטי לממשלה שנתן בשבוע שעבר גושפנקא להחלטה המקוממת הזאת של עיריית תל אביב. מדובר בהחלטה לא חוקית, לא דמוקרטית, לא חוקתית, שפוגעת בחופש הביטוי, בחופש הדת, בזכות לאוטונומיה של אדם על גופו, ערכיו ואמונתו.

''מדובר הרי באירוע וולונטרי, אנשים משתתפים שם מרצונם החופשי, הוא לא כופה על אף אחד שום דבר. פשוט מדובר כאן בפונדמנטליסטים טוטאליטרי, אין לי מילה אחרת, הליברליזם הנאור כביכול מתהדר באיזו פתיחות וקבלת האחר וסובלנות ולא מסוגל לקבל משהו שהוא לא בדיוק הוא, וצר לי שהיועץ המשפטי לממשלה פשוט מפחד מארגוני הנשים, מפחד מדינה זילבר, חושש להתעמת איתם והוציא איזה חוות דעת מוזרה שמתחמקת, שלא רוצה לקבל החלטה ונותנת לרשות לקבל החלטה".

סמוטריץ' תוהה האם מנדלבליט היה נותן גיבוי לעיריית תל אביב אם היה מדובר במצעד הגאווה, "שאלתי אותו במכתב ששלחתי לו בשבוע שעבר האם הוא היה מעלה בדעתו לאפשר לכל רשות להחליט אם היא מאפשרת לקיים את מצעד הגאווה או לא, שם הוא בוודאי היה מתנגד וכותב חוות דעת על חופש הביטוי ועל זכויות הפרט אבל כשמדובר בציבור הדתי וממול עומדים ארגוני הנשים הצעקנים הרדיקלים אז הוא מוצא את עצמו בצד הלא נכון של המתרס.

''הפעם אני שמח שלפחות בית המשפט גילה שכל ישר וזרק את עיריית תל אביב מכל המדרגות", מדגיש חבר הכנסת מהבית היהודי.