מנכ"לית חדשה למכינת בני-ציון

שירה אטינג, טייסת מסוקי קרב במיל', מונתה למנכ"לית המכינה הקדם צבאית במקומו של יובל כהאן. המכינה לא תיפתח בשנה הבאה.

עדו בן פורת , י"א בתמוז תשע"ח

מכינת בני ציון בתל אביב
מכינת בני ציון בתל אביב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שירה אטינג, טייסת מסוקי קרב ורב-סרן במיל', מונתה היום (ראשון) למנכ"לית המכינה הקדם צבאית ''בני ציון''.

אטינג בת ה-31 תחליף בתפקידה את יובל כהאן שהתפטר לאחר האסון בנחל צפית, בו נספו עשרה מחניכי המכינה.

כזכור, מכינת ״בני ציון״ לא תיפתח בשנה הבאה על פי החלטת הנהלת המכינה. אטינג הודיעה היום כי מחזור חדש של חניכים ייפתח רק בשנה לאחר מכן.

אטינג תיכנס לתפקידה בחודש הבא לאחר שתיפגש עם אנשי משרד החינוך, מדריכי המכינה, חניכי המחזור הבא של המכינה והוריהם. המנכ''לית החדשה גם תפגוש את המשפחות השכולות שיקיריהן נספו באסון בנחל צפית.

בחודש שעבר העבירה המשטרה לפרקליטות את המלצותיה בעקבות חקירת אסון השיטפון בנחל צפית בו נהרגו עשרה בני נוער. המשטרה המליצה להעמיד לדין את המדריך אביב ברדיצ'ב שהשתתף בטיול ולהאשימו בהריגה, ואילו את ראש המכינה לשעבר, יובל כאהן, המליצה המשטרה להעמיד לדין באשמה של גרימת מוות ברשלנות.

המשטרה טרם גיבשה את המלצתה באשר לשאלה האם להעמיד לדין מדריכה נוספת שהשתתפה בטיול והמליצה שלא לבצע את הטיול באותו יום כמתוכנן. נזכיר כי בעקבות האירוע הקשה התפטר כאהן מתפקיד מנהל מכינת "בני ציון".

כאהן סיפר כי מאז האסון הוא קרוע ושבור, ''לעולם לא אוכל למצוא מילים שיוכלו לבטא את הצער שאני חש. תפקיד ראש המכינה הוא בראש ובראשונה תפקיד חינוכי הדורש אמון מלא של החניכים, משפחותיהם וכל מי שהמכינה נוגעת בו.

''אני יודע שבצילו של האסון האיום, אמון זה, שהוא היסוד ליכולת להוביל ולחנך, לא יכול להתקיים. לכן החלטתי להגיש את התפטרותי ליפה, יו"ר העמותה, שהטילה עלי לפני אחת עשרה שנים להקים מפעל זה, לזכר בנה בן ציון שי חדד ז"ל, לוחם צה"ל, שנפל בעת מילוי תפקידו''.

כאהן סיים את הודעתו במילים, ''אני בטוח שהמכינה על חניכיה, מדריכיה, מוריה ובוגריה המדהימים ימשיכו להתעצם, לעשות טוב ולחנך לערכי ציונות, אנושיות ואמת. אני אמשיך להיות מחוייב לכל מה שיידרש ממני לטובת מפעל זה והמשכו. 'אין ביכולתי לנחם ולו במעט את המשפחות שאיבדו את היקר מכל. אני משתתף בכאבן הנורא".