תנו כבוד לאלופי הקליעה של צה''ל

המנצחת בתחרות הקליעה אשר זכתה ברוב המקצים היתה חטיבת הצנחנים. "לוחמים נחושים, מיומנים, דבקים במטרה ובעיקר מקצועיים".

עדו בן פורת , י"א בתמוז תשע"ח

צלף בצנחנים
צלף בצנחנים
צילום: דובר צה"ל

בשבועות האחרונים נערכה תחרות קליעה בצה''ל בהשתתפות כל חטיבות החי״ר, ביניהן חטיבת הנח״ל, חטיבת גבעתי, חטיבת גולני וחטיבת כפיר במספר מקצים אשר בחנו את מיטב הקולעים בצה״ל, כמו ירי בשכיבה, ירי בכריעה ועמידה.

לאחר שיכלול כלל המקצים והתחרויות הוכרזה חטיבת הצנחנים כחטיבה המנצחת בתחרות.

בתחרות נבחר גם המ״פ המצטיין בצה״ל, סרן ליאור ועקנין, מפקד פלוגת הכשרות בבא״ח צנחנים, פלוגת 101 (מחזור מרץ 2018).

מפקד בא״ח צנחנים סא"ל אליאב אלבז אשר זכה במקום הראשון בתחרות בסיסי ההכשרה, אמר כי ''הזכיה מסמלת מבחינתי את החתירה למקצועיות ולמצוינות של החטיבה, ומגיעה לאחר אימונים רבים ועבודה קשה של כלל הצלפים. בנוסף, ליאור ועקנין זכה בתחרות המ״פ המצטיין בקליעה. אני גאה לעמוד בראש לוחמים נחושים, מיומנים, דבקים במטרה ובעיקר מקצועיים.

''כבר משלב ההכשרה אנחנו מעצימים את הדיוק בקליעה, על מנת לפתח את הקלעים המדויקים ביותר. הקליעה הינה אחד היסודות החשובים לכל לוחם בצה״ל, ואני בטוח שהלוחמים ידעו לבצע כל משימה אשר ידרשו לעמוד בה'', הוסיף מפקד הבא''ח.

סמ״ר עידן שמחון אשר זכה במקצה ״אלוף האלופים״, אמר כי ''זוהי זכות גדולה לייצג את החטיבה שלי בתחרות זו, הקליעה היא אחד מיסודות הלוחם ואני וחברי התאמנו שבועות על מנת להגיע להישגים הגבוהים ביותר. כבר מתחילת שירותי כלוחם בצנחנים חונכחתי לדיוק ומצויינות ואני שמח שיצא לי לייצג את חטיבת הצנחנים ולזכות בתחרות״.

צילום: דובר צה"ל