פרחים לחתונת גייז: ביהמ"ש ישקול מחדש

בית המשפט העליון של ארה"ב סירב להחליט אם מותר לחנות פרחים לסרב לשרת חתונה חד מינית – והחזיר את ההחלטה לבית משפט נמוך יותר.

גיא כהן , י"ב בתמוז תשע"ח

זר פרחים (ארכיון)
זר פרחים (ארכיון)
צילום: מרים אלסטר. פלאש 90

בית המשפט העליון של ארה"ב החליט שלא להחליט אם מותר לחנות פרחים לסרב לספק סידורי פרחים ל"חתונה" חד מינית – והחזיר את ההחלטה לבית משפט נמוך יותר.

מדובר במקרה שאירע במדינת וושינגטון, בצפון מערב ארה"ב, ב-2013.

ברונל סטוצמן – הבעלים של חנות הפרחים "פרחי ארלין", ערערה לבית המשפט העליון של ארה"ב לאחר שבית המשפט העליון במדינת וושינגטון פסק שהיא עברה על החוקים נגד אפליה, כשסירבה לספק את סידורי הפרחים, על רקע אמונתה הדתית.

סטוצמן הגישה את הערעור לאחר שבית המשפט העליון של ארה"ב החליט באחרונה שבמקרה דומה – של מאפייה שסירבה לספק עוגות ל"חתונה" חד מינית – הרשויות התייחסו למאפיה בצורה מפלה.

ואולם, כאמור, השופטים בבית המשפט העליון של ארה"ב החליטו של א להחליט לגבי זכותה של סטוצמן לסרב לספק את סחורתה להומוסקסואלים והחזירה את ההחלטה לבית המשפט העליון של מדינת וושינגטון, תוך המלצה שבית המשפט ייקח בחשבון גם את הפסיקה הנוגעת למקרה בקולורדו.

באותו מקרה פסק בית המשפט העליון של ארה"ב כי היחס שקיבלה המאפייה מהוועדה למניעת אפליה בקולורדו היה נגוע באיפה ואיפה, משום שהוועדה לא נקטה צעדים נגד מאפיות שסירבו לאפות עוגות עם מסרים אנטי-הומוסקסואליים.