לפיד בארה"ב: הגולן תמיד יישאר שלנו

ח"כ יאיר לפיד, השתתף בכנס בוושינגטון ואמר כי "הכרה בגולן יכולה להיות דרך מושלמת מצד ארה"ב לומר לאסד: יש מחיר למה שעשית לעמך"

ערוץ 7 , י"ב בתמוז תשע"ח

לפיד במכון ברוקינגס
לפיד במכון ברוקינגס
צילום: דוברות יש עתיד

יו"ר יש עתיד וחבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ יאיר לפיד, השתתף היום (שני) השתתף לפיד בשיחה בנושא על במת מכון ברוקינגס בוושינגטון עם תמרה קופמן וויטס, בכירה במרכז למדיניות המזרח התיכון במכון ברוקינגס.

לפיד אמר כי מטרתו העיקרית בביקורו היא לקדם את הכרתה של ארצות הברית ברמת הגולן.

"באתי לארה"ב כדי לקדם הכרה בינלאומית בריבונות ישראל ברמת הגולן. הבאתי לכאן מטבע שנמצא בחפירות ארכיאולוגיות ברמת הגולן. המטבע הוא משנת 67 לספירה, מהמרד ברומאים לפני חורבן בית המקדש ועליו הכיתוב "לגאולת ירושלים". היסטורית הגולן שלנו. אסטרטגית, הגולן הוא שלנו. אך גם מי שלא מכיר בריבונות שלנו בגולן מסכים שאנו לא יכולים להחזיר את הגולן למי שרצח מאות אלפים מבני עמו", אמר לפיד.

הוא הוסיף כי "הכרה ברמת הגולן יכולה להיות דרך מושלמת מצד ארה"ב לומר במעשים לרוסיה: אתם לא מחליטים כאן על הכל. לומר במעשים לאסד: יש מחיר למה שעשית נגד בני עמך. לומר במעשים לישראל: אנו תומכים במאבק שלכם על הגולן ולומר במעשים לאיראנים שאין להם מקום שם. חישבו כמה נורא זה היה יכול להיות אם היינו משאירים את המקום האסטרטגי הזה, שהוא בגודל של חווה בינונית בטקסס, לאסד. זאת הזדמנות של העולם לומר בקול ברור שישראל לא תיסוג מרמת הגולן לעולם".

בהמשך השבוע ייפגש לפיד עם חברי הקונגרס והסנאטורים משתי המפלגות, דמוקרטים ורפובליקנים. בין היתר ייפגש ח"כ לפיד בבית הנבחרים עם טד דויטש, טום קוטון ואליזבת וורן.

הוא צפוי לפגוש בהמשך השבוע גם את ננסי פלוסי, יו"ר הדמוקרטים בבית הנבחרים, את הסנאטור לינזי גראם שהוביל את חוק טיילור פורס הקובע כי יש לקצץ מכספי הרשות הפלשתינית בעבור תשלום למחבלים ובני משפחותיהם. לפיד יוועד גם עם פיטר רוסקם המוביל חקיקה שתפעיל לחץ כלכלי על איראן; ועם בוב קורקר יו"ר ועדת החוץ של הסנט.

הביקור הנוכחי בארה"ב מצטרף למהלך הכולל שמוביל יו"ר מפלגת "יש עתיד", ח"כ לפיד, תחת הסיסמה "העולם עם הגולן". זהו מהלך שאותו מקדם לפיד בפומבי בשנתיים האחרונות.