עשו זאת נכון: טיפים לפני צביעת דירה

צביעת קירות הדירה מאפשרת לכם לחדש את עיצוב הבית וליהנות מאווירה נעימה ומאיכות חיים גבוהה יותר.

, י"ג בתמוז תשע"ח

חידוש הבית
חידוש הבית
צילום: יח"צ

עם זאת, רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש פחי צבע, מברשות ורולר, כדאי לשקול היטב האם לצבוע לבד את הדירה או להזמין צבעי מקצועי ויעיל. אם החלטתם לצבוע לבד את הדירה כדאי לכם לקרוא את הטיפים הבאים של זיו החביב, קבלן עבודות צבע ברמה אחת מעל כולם.

הכנת הדירה לקראת עבודות צבע

עבודות צבע עשויות ללכלך, וכדי להימנע מכתמי צבע על הרהיטים, מוצרי החשמל והרצפה, מומלץ לרכז את הרהיטים באמצע החדר ולכסות אותם ביריעת ניילון או בד. כמו כן, חשוב לכסות את הפאנלים, המשקופים ומתגי החשמל באמצעות מסקינג-טייפ. יש לרכוש צבע בכמות מספיקה וציוד צביעה איכותי כמו רולר עם מוט הארכה, מברשות איכותיות, חומר איטום וכדומה.

אגב, כדי להעריך נכון את כמות הצבע אפשר להיעזר במחשבוני צבע באתרים של חברות צבע מובילות, כך תוכלו לרכוש את כל הצבע הנדרש להשלמת הצביעה בבית, ולא לאבד זמן במהלך העבודה.

הכנת קירות הדירה

אם בחרתם לצבוע לבד ולא בעזרת חברה המציעה צביעת דירה בזול, עליכם להכין את הקירות לפני תחילת עבודות הצבע. יש לאתר סדקים בקירות, להוציא מסמרים וברגים, להוריד מדפים, לכסות שקעים ומתגים, וכמובן לבצע עבודות איטום של חורים בקירות. לאחר ייבוש חומרי האיטום יש להחליק את שכבת המילוי.

בנוסף, יש לנקות את הקיר מלכלוכים שניתן להסיר כמו כתמי ידיים ואבק, ומומלץ לעבור על כל הקיר עם נייר שיוף עדין כדי להחליק אותו לקראת הצביעה. שלב ניקוי הקיר ואיטום הסדקים אורך זמן, אך אין לוותר על שלב זה אחרת מסתכנים בכך ששכבת הצבע לא תיצמד לקיר מספיק חזק.

עבודה נקיה ומאורגנת

עבודה מאורגנת מאפשרת לשמור על ניקיון במהלך הצביעה, לכן כדאי להניח במרכז החדר את כל הרהיטים והחפצים, ואפשר לפזר ניילון על הרצפה כדי שטיפות הצבע לא ילכלכו את אריחי הריצוף. אפשר להשתמש גם בניירות עיתון או בקרטונים.

צביעה סביב פינות החדר והמשקופים

צבעי מקצועי מתחיל את עבודתו בצביעה סביב פינות החדר והמשקופים של החלונות והדלת. כך למעשה יוצרים מסגרת וניתן לצבוע באופן אחיד את קירות הבית. במידה ומזמינים שירות צביעה דירה בזול מצבעי מקצועי, חשוב לוודא כי הוא צובע מסביב לפינות החדר והמשקופים ולא משאיר מקומות ללא צבע, רק כך התוצאה תהיה טובה ומשביעת רצון.

צביעה דקורטיבית

צביעה דקורטיבית מחייבת ניסיון מקצועי והכרות עם שיטות שונות, כמו גם בחירה נכונה של צבעים המשתלבים יחדיו. לכן, במקום לנסות לבד טכניקות מתקדמות של צביעה, מומלץ להזמין שירות צביעת דירה על ידי צבעי אמין המתמחה בכל עבודות הצבע. בעזרת הצבעי ניתן לקבל החלטות חשובות כמו טכניקת הצביעה, מספר שכבות, סוג צבעים וגוונים.

לשאלות נוספות ולייעוץ בנושאי צביעה נכונה של קירות הבית, צרו קשר עם זיו החביב בטלפון

050-6665666 ותיהנו מעבודות צבע ברמה גבוהה וממחיר אטרקטיבי.