משכון זהב כהלוואה:דרך להשיג מזומנים

משכון זהב, יהלומים וכלי כסף כהלוואה היא אולי הדרך המהירה להשגת מזומנים כאשר יש לחץ כספי בגלל שכירות, חובות או סתם הוצאות.

, י"ד בתמוז תשע"ח

משכון
משכון
צילום: יח"צ

ומנגד מכירת התכשיטים אינה אפשרית בגלל מגוון סיבות כמו ערך סנטימנטלי וכו'.

תחום משכון הזהב, יהלומים וכלי כסף פחות מוכר בישראל אך בעולם הוא מפותח ומוכר מאוד, אז חשוב שתדעו שכאשר יש לחץ כספי אשר אינו סובל דיחוי תמיד ניתן לבצע משכון של יהלומים, זהב וכלי כסף ובביצוע עסקת משכון שכזו ישנם יתרונות רבים ובהם:

  • מזומן מידי תוך דקות בודדות ללא ניירת או פרוצדורות בנקאיות שונות.
  • אינו תופס מסגרת בנקאית ומגביל אותך בעתיד בביצוע פעולות כאלו או אחרות.
  • התכשיטים נשמרים עבורכם וסגורים הרמטית בכספת בבורסה ובכך אינכם מפסידים את דברי הערך שלכם בגלל לחץ כלכלי חולף.

אחת מהסיבות שמשכון זהב הוא כה יעיל הינה הסחירות הגבוהה של מתכת הזהב , זהב הוכיח את עצמו לאורך ההיסטוריה כבעל ערך בכל העולם ובכל עת בהיסטוריה.

נקו את הפריטים היטב

בסופו של דבר הכל זה פסיכולוגיה , בין אם תרצו למכור או לבצע משכון זהב נקו את הפריטים היטב כך שכאשר תציגו אותם הם יראו במצב טוב ודבר זה יכול לעזור לגרד עוד מעט כסף שיכול לסייע לכם.

בדקו את המשקל של הזהב

במשכון זהב כהלוואה משקל התכשיטים מהווה תפקיד משמעותי אז בכדי להבין את סדר הגודל של ההלוואה שתוכלו לקבל עבורו שקלו אותו במשקל ביתי וכך תדעו מה צפוי לכם, בנוסף לכך כאשר תפדו את הזהב תוכלו לשים אותו על המשקל ולראות שכלום לא חסר.

בדקו את טוהר הזהב

במשכון זהב גם הקרט של הפריטים משחק תפקיד נורא חשוב לכן מומלץ לנסות לבדוק לפני מהו הקרט של כל פריט ולבצע הפרדה לקבוצות:

  • קרט: 37.5 אחוז זהב
  • 14 קרט: 58.5 אחוז זהב
  • 18 קרט: 75.0 אחוז זהב

ככל שטוהר הזהב גבוהה יותר כך גם התשלום שתקבלו במשכון הזהב.

העריכו את מחיר הזהב בשוק

מחיר הזהב בשוק משתנה תמידית מלבד לסופ"ש האמריקאי שבו השוק סגור ואין שינוי בשווי המתכת, בדקו את שווי מחיר גרם זהב באותו יום ושעה שברצונכם לבצע עסקה הקשורה למתכת לא משנה אם מדובר במשכון זהב או מכירת זהב.

הנוסחה לחישוב מחיר הזהב הנה:
1299$ \ 31.1 X 0.585 = מחיר גרם זהב 14 קראט.

לאחר ביצוע חישוב מחיר זהב קחו בחשבון שמדובר בשווי מלא של זהב טהור עם הפחתה של אי טוהר המתכת במקרה של 14 קראט וסוחר הגון ישלם בין 3-7 אחוז פחות מהערך הנ"ל.

קבלו הצעות עבור הזהב שלכם

כעת כשאתם יודעים בדיוק מה יש לכם וגם לחשב את מחיר הזהב נסו לנהל משא ומתן על התנאים של משכון הזהב הישן שלכם, גמישות פדיון הפריט, אחוז ריבית, תקופה כוללת של ההסכם וכו'.

לרוב בתי עסקי למשכון זהב, יהלומים וכלי כסף כבר מוכנים עם חוזה לפי איך שהם מוכנים לתת הלוואה במזומן כנגד דברי ערך אך תמיד ניתן להגמיש את התנאים מעט וכדאי לנסות.

אצלנו במרכז ליהלומים בבורסה ברמת גן ניתן לבצע משכון זהב, יהלומים וכלי כסף כהלוואה. כמו כן אנו מבצעים גם שירות של מכירת זהב, מכירת יהלומים ומכירת כלי כסף.

ניתן ליצור קשר ב 077-441-7808 או באתרנו https://Diamond-Center.co.il