הדרך הנכונה לבצע מכירת מטבעות זהב

משברים כלכליים בדרך כלל גורמים למשקיעים להתחיל לחשוב על השקעה בזהב.

, י"ד בתמוז תשע"ח

זהב וכסף
זהב וכסף
צילום: יח"צ

מעבר למשיכה להשקעה בזהב ניתן לבצע רווח נאה אם יודעים לתזמן ולהבין מתי לקנות מטבעות זהב או לבצע מכירת מטבעות זהב עפ"י תנודות מחיר הזהב ושער הדולר.
מעבר לפוטנציאל הרווח במכירת מטבעות זהב הרבה בוחרים לקנות זהב בשביל הביטחון בלקבל משהו מוחשי שהם יכולים להחזיק ביד מאשר השקעה במניות.

השוואת מחירים בין מספר סוחרי זהב

אם תרצו לקנות או למכור מטבעות זהב כמובן שתרצו לקבל את המחיר הטוב ביותר עבורם, בכדי להצליח לבצע מכירת מטבעות זהב במחיר הטוב ביותר תצטרכו לעשות השוואת מחירים בין מספר סוחרים העוסקים בתחום.
לרוב ביצוע מחקר קליל אונליין ומספר שיחות טלפון יעשו את העבודה ,יתכן כי לא יהיה מרווח משמעותי בהצעות מחיר בין הסוחרים אך כל הפרש הוא רווח נקי לכיס.

מכירת מטבעות זהב ביום השוואת המחירים

מחיר הזהב משתנה במהלך היום מספר רב של פעמים וגם הביקוש למטבעות מסוימים – אומנם לא באותה תדירות כמו מחיר הזהב אך עדיין יכול להשפיע משמעותית.
ברגע שמצאתם את המקום הנכון לביצוע מכירת מטבעות זהב במחיר הטוב ביותר אל תהססו עם המכירה, סורו למקום ובצעו את ההמרה תמורת כסף מזומן כי בעוד מספר שעות יתכן כי כל עבודת המחקר שעשיתם בכדי לקבל את המחיר הטוב ביותר לא תהייה רלוונטית.

מכירה פומבית למטבעות זהב ופריטים מיוחדים

ישנם פריטים מסוימים אשר כדאי לשמור למכירה פומבית , לדוגמא מכירת כלי כסף עתיקים בעלי ערך ענתיקה עם חותמת מיוחדת , בשנת 2016 נמכרה חנוכייה עתיקה עם ערך מתכת של 150$ בסכום בלתי נתפס של 15,000$ לאספן פרטי.
מקרה זה יכול ללמד אותנו לא להיות פזיזים ושניתן לבצע מכירת כלי כסף מיוחדים או מכירת מטבעות זהב בעלי ערך מיוחד במחירים אשר יכפילו עשרות פעמים את ערכם בזהב.

כמו כן השקעה במתכת הכסף נפוצה גם כן עבור כאלה אשר מעוניינים לקבל משהו מוחשי ובטוח ביד ומחיר הכסף לרוב בעל קורלציה כמעט מלאה למחיר הזהב , מומלץ לגוון ולבצע גם מכירת כלי כסף או מטילי כסף טהור כהשקעה נוספת כמשהו פיזי שניתן לשמור בבית.

השלמת העסקה עם מכירת מטבעות הזהב והמרתם לכסף מזומן

לאחר שבצעתם את המחקר הדרוש ואתם יודעים בדיוק מה יש לכם ביד הגיע הזמן לממש את הדבר לכסף מזומן, גשו לבית העסק הנבחר עם מטבעות הזהב ותעודה מזהה לביצוע העסקה אך ראשית זכרו:

  • עד קבלת הכסף וספירתו אל תתנו למטבע לצאת מטווח הראיה שלכם.
  • לא להסכים לקבלת תשלום בצ'ק או כל דבר שאינו כסף בטוח לחלוטין כמו צ'ק בנקאי וכסף מזומן.
  • לא להתפתות לסוחרים לא אמינים אשר יציעו לכם בטלפון סכומים לא הגיוניים רק בכדי לפתות אתכם.
  • זכרו את סיפור מכירת כלי כסף עם החנוכייה שנמכרה פי 100 מערכה כמתכת ואל תהיו פזיזים במכירת מטבעות הזהב שלכם.

אצלנו במרכז ליהלומים בבורסה ברמת גן אנו נותנים קנייה ומכירת מטבעות זהב, יהלומים וכלי כסף. כמו כן אנו מבצעים גם שירות של משכון זהב, יהלומים וכלי כסף כהלוואה.

ניתן ליצור קשר ב 077-441-7808 או באתרנו https://Diamond-Center.co.il