ברקת נגד אלי טביב: אשר יגורנו בא לנו

אחרי שהצהיר לא פעם כי הוא זז הצידה אך מיאן לעשות זאת, דורש ראש העיר ירושלים מבעלי בית"ר לשחרר את הקבוצה מידיו לאלתר

נרי וייס , י"ד בתמוז תשע"ח

אלי טביב וניר ברקת. בימים טובים יותר
אלי טביב וניר ברקת. בימים טובים יותר
צילום: פלאש 90

לראש עיריית ירושלים, ניר ברקת נמאס. אחרי שבועות מעורפלים ודיבורים רבים, רוצה ברקת לעשות סדר למען הצלחתה של בית"ר ירושלים.

כזכור, לפני כחודשיים כינס במפתיע בעלי בית"ר ירושלים, אלי טביב מסיבת עיתונאים בה הודיע בפעם השניה כי הוא זז הצידה וכי הוא מעביר את כל זכויות הניהול של המועדון לסמל הבית"רי אלי אוחנה. הודעתו של טביב הגיעה בצל ההפסד בגמר גביע המדינה בכדורגל להפועל חיפה ולאור מחאת האוהדים שהחלה לצבור תאוצה נגדו.

הודעתו של טביב אז התקבלה בתמיהה הן בשל העובדה כי עוד קודם לכן נאסר עליו להתערב בכל הנעשה בקבוצה בצד המקצועי בשל הרשעתו בעבירה פלילית שביצע והן בשל העובדה כי כשעה לאחר אותה מסיבת העיתונאים החתים את צמד שחקני קריית שמונה, איתמר ניצן וקרלוס קוויאר.

לאחר שבועות מעורפלים ובשל מחאת האוהדים הירושלמים שהלכה והחריפה כנגדו וכנגד כל הקשורים אליו, הודיע אמש טביב למחזיק זכויות הניהול אוחנה שוב כי הוא זז הצידה, במה שנראה כצעד אמיתי הפעם. משמעות הדבר היא כי טביב לא יזרים כספים עוד למועדון הירושלמי, במה שעשוי להיות מכת מוות כלכלית על המועדון מהבירה.

לראש העיר ברקת זה נמאס, ולמרות שהוא כבר עם הפנים מחוץ לעיר לעבר הפוליטיקה הישראלית, שלח מכתב הערב (רביעי) לטביב בוא הוא דורש ממנו לקבל החלטה. ברקת דרש מטביב לבחור בין שתי האפשרויות: או להזרים חמישה מיליון שקלים לקופת המועדון לטובת הניהול השוטף ובכפוף למכתב התנתקות, או לשחרר במיידי את הקבוצה עד למציאת רוכש.

יש לציין, כי לבעלים הירושלמי הוגשו מספר הצעות רכישה על ידי אנשי עסקים אך זה דרש סכום הנע סביב 40 מיליון שקלים, דבר שהרתיע את הרוכשים כולם.

"לפני כחודש, לאחר שהבהרת שברצונך להעביר את הבעלות על ביתייר ירושלים, ישבנו יחד אתה, אלי אוחנה ואני במטרה לבחון את הדרך הטובה ביותר לממש את ההעברה", פתח במכתבו אל טביב, ראש העיר ברקת.

"ביקשתי ממך בפגישה להיענות למתווה שכולל: 1. השקעת סכום של 5 מיליון שקלים לעונת המשחקים הבאה, ולאפשר לקבוצת משקיעים לשים סכום זהה של כ-5 מיליון שקלים בMatching, במטרה לאפשר לעונה בניהולו של אלי אוחנה לשמר את ביתייר ברמה גבוהה (בעונת מעבר להעברת הבעלות). 2. בתמורה למוכנות של קבוצת המשקיעים לסייע לקבוצה, לאפשר ולתת להם אופציה לשנה (בהתחייבות חתומה) למכירת הקבוצה במחיר נקוב וסביר. 3. במקביל, לאפשר לך לבחון מכירת הקבוצה לכל דורש, ככל שתצליח להגיע להסכמה עם רוכשים אחרים באופן ישיר מולך".

"בשבועות האחרונים עבדנו קשה מאחרי הקלעים לבחון ולנסות לממש את המתווה שמהווה Win-Win לביתייר, לך כבעלים שמבקש לפרוש, ולרוכשים פוטנציאלים שמעוניינים להוביל את המועדון קדימה, תוך כדי סיוע מיידי.

לצערי הרב, לא נענית לבקשה. ואשר יגורנו בא לנו. למרות החלפת הטיוטות, לא הנפקת נייר חתום מטעמך, המחיר אותו אתה דורש של כ- 40 מליון שקלים מבריח רוכשים פוטנציאלים, וחמור מכך, אף אחד לא מסכים לסייע לקבוצה בתקופת הביניים ולא מאמינים כי בכוונותיך באמת להעביר את הבעלות לרוכשים חדשים".

עוד המשיך ברקת לכתוב כלפי טביב כי "הודעתך מאתמול שלא תסייע לקבוצה העונה - לא במשאבים ולא באופציה חתומה עם מחיר ריאלי נקוב, שמה את אלי אוחנה ואת הקבוצה על פני תהום! שכן היעדר המשאבים הנדרשים לפתיחת עונה עם קבוצה תחרותית והיעדר אופק וחוסר יכולת להעביר את הקבוצה לרוכש אחר, עלולים להביא את הקבוצה לכישלון בהישגיה והחשש הוא שבמסגרת התקציב הנוכחית היא בכלל לא תצלית להישאר בליגת העל בעונה הקרובה".

ברקת המשיך לתקוף את טביב, כשאמר כי "כשגאידמק החליט לחפש רוכש לבית"ר, הוא פנה אלי ונתן לי מנדט להציג אותה ולמצוא קונה ראוי ולא ביקש שום דבר בתמורה, למרות שהשקיע בה 400 מיליון ש"ח! כשנפגשנו אז, הייתה ביננו ציפייה והבנה שעל מנת שהקבוצה תצליח לממש את הפוטנציאל שלה, היא זקוקה לכ-10 מיליון ש"ח כל שנה, ואתה נתת לי להבין שכך תעשה ולכן לבסוף המלצתי לארקדי להעביר אליך את הקבוצה.

ההודעה שהוצאת אתמול שלא תשקיע השנה כסף בקבוצה, רחוקה מאד מציפייה זו, כפי שהצגת לי ביום כניסתך לקבוצה, לכן אני קורא לך להיענות לבקשתי לשחרר את הקבוצה כפי ששחרר אותה גאידמק, או לפחות לפעול על פי המתווה עליו שוחחנו להעברת ביתיר לבעלות חדשה, כי הצלחתה של בית"ר ירושלים חשובה ויקרה לכולנו".

יש לציין כי מכתבו של ברקת ותביעתו מטביב מגיעה לאחר שהשניים שבו העונה לאחר זמן רב שהיו בנתק, לשתף פעולה, כשזה הסתייע בעיקר בזכותו של אוחנה שנכנס כמחזיק זכויות הניהול.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il