פסטיבל בשבדיה בוטל – בגלל המהגרים

מארגני פסטיבל בראוולה הודיעו כי לא יתקיים השנה, בגלל ריבוי מקרי הפגיעה המינית. בשנה שעברה דווח על ארבעה מקרי אונס בפסטיבל.

גיא כהן , ט"ו בתמוז תשע"ח

נשים בשטוקהולם
נשים בשטוקהולם
פלאש 90

מארגני פסטיבל המוסיקה בראוולה השבדי הודיעו כי לא יתקיים השנה, בגלל ריבוי מקרי הפגיעה המינית שאירעו אשתקד במהלכו.

פסטיבלי המוסיקה באירופה הפכו בשנים האחרונות לאזורים מסוכנים עבור נשים, בשל נוכחותם של מהגרים מוסלמיים רבים, אשר מרבים לתקוף את הנשים המקומיות.

מקורות חדשות המזוהים עם הימין דיווחו על התופעה לפני שנים רבות אולם היא נתקלה בחומת הכחשה והשתקה של השלטונות והתקשורת, הנתונים בידי השמאל הקיצוני. ביטול הפסטיבל מהווה הוכחה לצדקת הטענות של אנשי הימין.

ב-2017 דיווחה המשטרה באוסטרגוטלנד, המקום בו נערך הפסטיבל, על ארבעה מקרי אונס ו-23 תקיפות מיניות במהלך סוף השבוע של הפסטיבל. ב-2016 דווח על חמישה מקרי אונס ו-12 מקרים של תקיפה מינית.

כמה ימים אחרי הפסטיבל של 2017 אמרו מארגנים ל"גארדיין" הבריטי: "גברים מסויימים... כנראה לא מסוגלים להתנהג כראוי. זה חבל מאוד. לפיכך החלטנו לבטל את בראוולה 2018". הידיעה הרשמית על הביטול התפרסמה רק בימים האחרונים.

המארגנים, FKP Scorpio, מסרו שיתמקדו מעתה ביצירתם של אירועים חדשים. אשת יחסי הציבור של החברה, קייסה אפלקוויסט, אמרה לאתר שבדי שהמארגנים כבר אינם חשים שביכולתם לספק לבאי הפסטיבל את החוויה שהם ראויים לה.

בספטמבר ייערכו בשבדיה בחירות בהן צפויה התחזקות של מפלגת הימין, Sweden Democrats, על רקע הפשיעה הגוברת של המהגרים.