הסרטון שהרתיח את "השמאל האנטי-דתי"

בשמאל זועמים על סרטון של משרד החוץ המציג באור חיובי את הנישואין דרך הרבנות הראשית. סמוטריץ': "הסרטון הזה הוא אמת לאמיתה".

ערוץ 7 , ט"ז בתמוז תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

משרד החוץ הפיץ היום (שישי) סרטון חדש, המציג את שלל הדרכים שבהן ישראלים בוחרים להינשא.

העובדה שכלל הזוגות בסרטון הם גברים ונשים שהתחתנו דרך הרבנות הראשית לישראל, הרתיחה חברי כנסת מהשמאל עיתונאים בכמה כלי תקשורת.

ברק רביד, הכתב המדיני, של חדשות עשר, טען כי מדובר בסרטון הסברה פאתטי והזוי, כלשונו. ''לפי הסרטון חתונה עם רב רפורמי או קונסרבטיבי כלל אינה לגיטימית. היו הרבה סרטונים מטומטמים שמשרד החוץ הפיץ - אבל זה באמת שובר שיאים''.

''שיא חדש של חוסר מודעות", צייצה העיתונאית נעה לנדאו מעיתון הארץ. ''מתי כבר יבינו שאף 'הסברה' לא טובה מספיק כדי להעלים את האמת''.

ח"כ מירב מיכאלי מהמחנה הציוני טענה, ''אף אחד ואחת מצופות הסרטון החצוף הזה בחו"ל לא תעלה על דעתה את העובדה המדהימה שישראל היא הדמוקרטיה היחידה בעולם שאין בה נישואין אזרחיים. דמוקרטיה פגומה".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) הגיב להם, ''משרד החוץ הפיץ סרטון הסברה יפה, שמציג את פניה היפות של מדינת ישראל ומאיר רחמנא לצלן את היהדות באור חיובי, והשמאל האנטי דתי כאן בפיד באטרף. אנשים שפשוט לא מסוגלים לראות יהדות חיובית שמאפשרת מרחב גדול מאוד גם בתוך גבולות ההלכה. הסרטון הזה הוא אמת לאמיתה.

''נכון שביהדות לא הכל מותר ולא הכל אפשר. אבל גם בתוך גבולות ההלכה יש מרחבי חופש אדירים שבהם כל אחד יכול למצוא ולבטא את עצמו. הניסיון להציג את היהדות כמשהו חשוך ומדכא הוא שקר פטאתי שנובע או מבורות או מרשעות. העובדה שהצגת פניה היפות של היהדות כ"כ מקפיצה אותם מלמדת שמדובר כנראה ברשעות", אמר סמוטריץ'.