לפיד תוקף: ''מתנה לאויבי ישראל''

ח"כ יאיר לפיד תוקף את כנס השמאל שייערך מחר בכנסת וקובע "המחנה הציוני איבדו את זה". חברי "יש עתיד" מהשמאל לא יוכלו להשתתף.

עדו בן פורת , י"ח בתמוז תשע"ח

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) תוקף את כנס השמאל הקיצוני שייערך מחר (שני) במשכן הכנסת, בהובלת חברי הכנסת מיכל רוזין (מרצ), איימן עודה ודב חנין (הרשימה המשותפת) וקסניה סבטלובה (המחנה הציוני).

הכנס מתקיים תחת הכותרת "ילדים תחת כיבוש", והוזמנו אליו ארגוני שמאל קיצוני כמו ''בצלם'' ו"שוברים שתיקה", ואף ילדים ממזרח ירושלים.

"המחנה הציוני איבדו את זה", אמר לפיד בתגובה. ''חברו למשותפת והזמינו מחר לכנסת את ״שוברים שתיקה״, ״בצלם״ וכל תומכי ה-BDS לכנס ״ילדים תחת כיבוש״", הוסיף יו"ר ''יש עתיד'' וקבע כי כיום הכנס הוא ''מתנה לאויבי ישראל''.

בעקבות הביקורת החריפה של לפיד, חברי הכנסת ממפלגתו המחזיקים בעמדות שמאל לא יוכלו להשתתף באירוע.

על פי דיווח בעיתון 'ידיעות אחרונות' הכנס ידון ב"אספקטים שונים בחייהם של ילדים תחת הכיבוש הישראלי: עוני, מגבלות תנועה, מחסור בחשמל, מים ואמצעים לחינוך, וכן במעצרי ילדים, בחוקים מפלים המקשים על איחוד משפחות והשפעות הסגר ברצועת עזה".

בהזמנה לכנס נכתב כי "51 שנים של כיבוש הותירו דור שלם של ילדים ללא עתיד. הממשלות מייצרות מסך עשן על ההשפעה הישירה של הכיבוש על האוכלוסייה האזרחית בגדה, בירושלים המזרחית ובעזה. ילדים משני צידי הסכסוך לא בחרו להיוולד למציאות עקובה מדם, ולא נוכל לייצר בשבילם עתיד שונה ללא דיאלוג. הדרך היחידה לצאת ממעגל האלימות היא לסיים את הכיבוש".