"ללמוד להקשיב לשיח הפנימי והטבעי"

כמאה נשים התכנסו בחמישי האחרון ליום העצמה נשית ורוחנית שהתקיים בישיבת ההסדר בראשון לציון

ערוץ 7 , י"ח בתמוז תשע"ח

יום העיון לנשים
יום העיון לנשים
צילום: ישיבת ההסדר בראשון לציון

איך מאזנים בין הפכים בעולם שנוטה לקיטוב וכיצד משלבים באופן מדויק את השכל והרגש בחיי היום יום.

עם שאלות אלו התמודדו בחמישי האחרון כמאה נשים מהעיר ומחוצה לה, בגילאים שונים, ומכל גווני החברה הישראלית ביום עיון שהתקיים בישיבת ההסדר ראשון לציון מבית איגוד ישיבות הסדר.

יום העיון התקיים תוך שיתוף פעולה עם בין הגרעין התורני והמחלקה לתרבות יהודית בעירייה בראשות חברת מועצת העיר מיכל קלדרון והרב איתי קרמר.

את היום פתח בדברי תורה וברכה נשיא הגרעין התורני וראש ישיבת ההסדר בראשון לציון הרב שלמה לוי המשמש כרב שכונת המערב הישן בעיר. הנשים האזינו לשיעור תנ"ך הועבר שיעור תנ"ך של אורלי אבוטבול ונהנו מסדנאות קליעת סלים וסדנאות אימון אישי.

לקראת סיום היום השתתפו הנשים בשיעורי חסידות שהועברו בידי הרב אייל ורד והרב מיכי יוספי, ולבסוף קינחו מההצגה "עד שמצאנו", העוסקת במסע החיים של שני אנשים המחפשים את ייעודם, ונוסעים למקום שמשנה את חייהם לנצח. היום כולו לווה בכיבוד מגוון ומדוכני מכירות אטרקטיביים.

הרבנית גילה לוי שהרצתה לפני קהל הנשים על השיח הנשי המתמיד בין המוח והלב מספרת: "זו השנה השישית שנשות הגרעין מרימות את יום העיון הנשי על אף הקשיים הרבים. משמח לראות כיצד נשים רבות מוכנות לוותר על בילוי בים ביום קיץ חם ושרבי ומעדיפות ללמוד תורה מתוך הבנה כי היא זו שדוחפת אותן לעשייה מוצלחת".

"הגעתי מרחוק וזה השתלם לחלוטין", משתפת אחת הנשים בכנס. "ההרצאות המגוונות נתנו לי כלים מעשיים לחיות באמונה. הייתה אוירה משפחתית וחמה, שיחות של מרצים מן השורה הראשונה והכל מתוך שמחה ומאור פנים".

לדברי ראש ישיבת ההסדר הרב שלמה לוי: "הישיבה והגרעין התורני המשיכו את מסורת יום העיון לנשים שעסק הפעם בשאלת החיבור של השכל והרגש המשפיע על כל בחירה בחיינו. העובדה שביום העיון השתתפו נשים מכל גווני החברה הישראלית מחזקת בנו את ההכרה בחשיבותם של כנסים אלו. אני תפילה כי ישיבת ההסדר בעיר תמשיך להווה מגדלור תורני ובית חם לציבור".

ראש מטה איגוד ישיבות ההסדר, מולי יסלזון ברך על המהלך: "זו יוזמה נהדרת של ישיבת ההסדר בראשון לציון הפועלת רבות למען הקהילה בעיר. אנו בוחרים להגדיל את עולם התורה דווקא דרך החיבור לעם, הלימוד הפנימי בבית המדרש מוצא את דרכו להשפיע גם באופן ישיר כאשר הישיבות פועלות בסביבתן ומהוות בית חם לתושבים רבים".