נשים בטנקים: אפשר לעצור את "הניסוי"

כולם יודעים שמדובר בהונאה אבל כולם פוחדים. הציונות הדתית יכולה לשים סוף למצב העניינים הזה, אם תעבור ממגננה למתקפה. דעה.

גיל רונן , י"ח בתמוז תשע"ח

ארבע מפקדות טנקים: "לוחמות אמיתיות"
ארבע מפקדות טנקים: "לוחמות אמיתיות"
צילום: דובר צה"ל

צה"ל משוויץ מדי פעם בהישגיו המדהימים של הפרוייקט שאין חשוב ממנו, בעיניו – שילובן של נשים ביחידות לוחמות.

זה התחיל עם בג"צ אליס מילר לפני 23 שנים ומאז זה מתגלגל והולך, משנה לשנה. תחת לחץ פוליטי ותקשורתי בלתי פוסק של אותה ישות נוראת הוד, שאינה גוף ואין לה דמות גוף, הקרויה בפינו "ארגוני נשים", עוד יחידה ועוד תפקיד נפתחים בפני נשים. זה מוצג כניסוי, אבל ניסויים אמיתיים נעשים על ידי אנשים כנים במטרה לפתור בעיה או להביא שיפור, ולא על ידי שקרנים ופחדנים הנתונים לסחיטה באיומים.

הפחדנים והשקרנים של צה"ל עושים את ה"ניסוי" המתמשך הזה משום שנאנסו לכך, ולכן כולנו יודעים מראש שלא מדובר בניסוי, אלא בתהליך זוחל שאי אפשר לעצור אותו. וכולנו יודעים שמדובר בהונאה אחת גדולה ומתמשכת – לפחות מי שמספיק מתעניין ועוקב, וקורא גם בין השורות, ומתעמק בביקורת שמצליחה בכל זאת לחדור מבעד הצנזורה הפמיניסטית של התקשורת הישראלית.

כולנו יודעים, למשל, שאם צה"ל מודיע – כפי שהודיע בשנה שעברה – שהוא עורך "ניסוי" עם בנות בטנקים, אבל מבטיח שהטנקים של הבנות לא ישתתפו בלחימה, אלא יוצבו רק בגבולות שלום, אז אחרי שנה, הניסוי יוכרז כהצלחה מסחררת, וההבטחה להציב את הבנות רק בגבולות של שלום תתפוגג כאילו לא נאמרה, וכבר יהיו דיבורים נלהבים על שילובן בלחימה של ממש, וחסר למישהו שיגיד משהו נגד זה, כי הוא שוביניסט ודינו מוות בסקילה באבנים כחולות שעליהן מוטבע סמל פייסבוק.

מכירת חיסול של הדרישות

כולנו יודעים את זה, כי אנחנו עוקבים אחר "הניסוי" כבר הרבה שנים. אנחנו זוכרים שאמרו לנו גם שגדודי החי"ר המעורבים יוצבו בגבולות של שלום. והנה אנחנו מגלים שגדוד מעורב עוסק ברגע זה ממש בביטחון שוטף ביהודה ושומרון. ואם לא ידענו, אז בא פיגוע דריסה, וסרטון ערבי בפייסבוק עם חיילות בוכות, ומוודא שנדע.

כולנו יודעים, כי לפני המון שנים, עוד בבג"צ אליס מילר, הבטיחו לנו שבנות ישולבו ביחידות קרביות בתנאי שיעמדו בדרישות של היחידות, וכי צה"ל לא יעשה להן הנחות. אבל צה"ל עשה הנחות כבדות, מבצעי סוף העונה ומכירות חיסול של כל הדרישות האפשריות שלו, הפחית מספר מימיות ומחסניות באפודים, הציב ספסלים ליד קירות טיפוס, בנה מרפאות מיוחדות בצמוד לאוהלים של הבנות הפצועות-תדיר, והכל כדי שיוכל לומר – "הניסוי הצליח".

שיעורי פציעה בלתי נסבלים של הבנות, ירידה ברף הכושר והאימונים של היחידות, דיווחים צפויים מראש על יחידות שהאווירה בהן היא של קייטנה או מחנה של הצופים, אווירה רומנטית בעת פעילות קרבית-מבצעית בשטח, סיפורים מ"צוק איתן" על בנות שנוכחותן בשטח הפריעה לגברים שנאלצו לסחוב עבורן ציוד ולהגן עליהן כשנדרשו לעשות צרכים, ירידה במוטיבציה של גברים להתגייס לקרבי, שבהחלט ייתכן שהיא קשורה לשחיקת המושג "קרבי" וירידת קרנו בגלל ה"ניסוי" הנ"ל – כל ניסיון לדבר על הנושאים הללו מושתק באכזריות, וכולנו כבר מבינים את כללי המשחק. שומר נפשו ינצור לשונו.

הציונות הדתית מתעוררת לעסוק בנושא הפמיניסטי, על פי רוב, רק כשהוא מאיים עליה ישירות. אם מאלצים חיילים דתיים לצפות בשירת נשים – הציונות הדתית מתעוררת. אם מכריחים חיילים דתיים לרוץ מאחורי מדריכות ספורט במכנסים קצרים ולשרת לצד נשים ביחידותיהם – הציונות הדתית מתעוררת. אם הפמיניסטיות מנסות למנוע אירועים שיש בהם הפרדה בין נשים לגברים – הציונות הדתית מתעוררת. אם הפמיניסטיות עושות אמבושים טלוויזיוניים לרבני מכינות קדם-צבאיות – הציונות הדתית מתעוררת. תנו לציונות הדתית לתפקד ולקבל את תקציביה ולחנך את בניה ובנותיה בלי התערבות חיצונית, והיא תעלים עין מהפמיניזם.

המגננה לא תעזור

אבל מה לעשות שהפמיניזם המודרני הוא תנועה אלימה, שכל כולה הונאה, שכל פנימיותה שקר ענק וגדול, שמי שעומד מאחוריה ומנהל אותה – מהקמפוסים, מהכנסת, דרך התקשורת – הם גורמי שמאל קיצוני המבקשים להחריב את המדינה מהיסוד, ולכן הם לא יעזבו את הציונות הדתית לנפשה, כי מבחינתם מצווה להחריב את הציונות הדתית, ואת כל המדינה ביחד איתה, וכמובן שהגחכתו והשפלתו והחלשתו של צה"ל משתלבת בכל זה בצורה נפלאה.

ולכן המגננה הדתית-לאומית לא תעזור. הפמיניסטיות לא ינוחו עד שלא יחריבו כאן הכול, והגישה המתנצלת של הציונות הדתית לנושא הפמיניסטי משדרת להן חולשה.

ישנה דווקא דרך שבה הציונות הדתית יכולה לשים סוף להשתוללות הפמיניסטית.

זה יכול להיעשות ע"י אמירה חד משמעית לפיה הפמיניזם בצורתו הנוכחית אינו רצוי עוד במחוזות החברה הדתית-לאומית, ויש להדירו מבתי הכנסיות ומהקהילות; זה יכול לקרות אם תהיה החלטה להחרים ארגונים כמו "קולך" ו"מבוי סתום" מיסודה של הקרן החדשה. זה יכול להתרחש אם תהיה התארגנות מול תורמי אוניברסיטת "בר אילן", בדרישה להפסיק את פעילותם של גופים פמיניסטיים בתוך האוניברסיטה, המחנכים בנות לשנוא בנים. זה יכול להפוך למציאות אם מחנכים יפיקו ויפיצו חומרי הסברה לבנות ובנים בגיל התיכון, שמבהירים להם את מהות התנועה הפמיניסטית ומזהירים אותם מפני השקרים שלה.

לכפות דיון ציבורי

וזה יכול לקרות אם רבנים ימליצו לתלמידיהם שלא להתחתן עם בחורות שמצהירות על עצמן כפמיניסטיות ומתחנכות בחוגים הפמיניסטיים – כי שומר נפשו ירחק. הקמת משפחה היא אקט שבבסיסו אמון מוחלט, שיתוף גמור, הפיכה לבשר אחד. לא ייתכן שגבר צעיר יתחייב לאישה אם היא מחויבת במקביל לתנועה אנטי-גברית. שיחליטו הנשים הצעירות – האם הן רוצות לאחד את חייהן עם גבר, או שהן רואות בגבר חלק מ"פטריארכיה" מרושעת. כי שני הדברים הללו לא יכולים לדור יחדיו. זה לא הוגן כלפי הבחורים.

אם וכאשר הציונות הדתית תצא למלחמה של ממש נגד הפמיניזם בצורתו הנוכחית – רק אז תתחיל התנועה הרעה הזו להתפורר. לא יוכלו עוד למרוח אותנו. לא יוכלו להונות אותנו. ייווצר דו שיח ציבורי, בכל הנושאים הפמיניסטיים כולם, כולל "הניסוי" הקרבי המאוס. זה אפשרי: דו-שיח שכזה מתנהל בימים אלו בארה"ב. השמרנים האמריקניים הרימו את הכפפה ויצאו למתקפה.

פעולות נחושות מהסוג שתיארתי יעוררו תגובות חריפות אך הן יכפו דיון פומבי נוקב ואמיתי בכל עוולות הפמיניזם הרדיקלי, כולל נתוני הכזב על אלימות של גברים שהפמיניסטיות מפיצות, כולל ההנחיות שמונעות מהמשטרה ומהפרקליטות להעמיד לדין נשים גם כאשר ידוע כי העלילו עלילות, כולל חוקים המעודדים גירושים ע"י יצירת פיתויים כלכליים, כולל משטר "מרכזי הקשר" הקורע אבות מחייהם של ילדיהם ללא עילה של ממש, כולל שתיקת הפמיניסטיות מול פגיעות בנשים המבוצעות ע"י מי שאינם יהודים. הכל יהיה פתוח.

מניסיוני, כאשר מעמתים פמיניסטיות עם העובדות, הן בורחות.

אבל כאמור, כל זמן שהציונות הדתית מתגוננת ומגיבה למכות הפמיניסטיות – הסבל הזוחל יימשך.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה