אדלשטיין אסר הקרנת סרטון בכנס השמאל

יו"ר הכנסת הסביר כי חברי הכנסת מהשמאל לא ביקשו אישור לקיום "כנס", ועל כן נאסרה עליהם הקרנת סרטים וכן תליית שלטים.

ערוץ 7 , י"ח בתמוז תשע"ח

אסר. יו"ר הכנסת יואל יולי אדלשטיין
אסר. יו"ר הכנסת יואל יולי אדלשטיין
צילום: עדי גפן/TPS

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הנחה שלא לאפשר הקרנה של סרט העוסק בחלומות של ילדים ישראלים ופלסטינים במסגרת כנס שמאל קיצוני שיערך מחר (שני) בכנסת תחת הכותרת "ילדים תחת כיבוש".

הסרט הופץ לקראת הכנס שארגנו חברי הכנסת דב חנין, איימן עודה, מיכל רוזין וקסניה סבטלובה, אך יו"ר הכנסת הורה לא להקרין אותו במהלך הכנס.

בסביבתו של אדלשטיין הסבירו כי סרטים המוקרנים בכנסת עוברים אישור של אגף טקסים ואירועים. מאחר שהאירוע מחר איננו מוגדר רשמית כ"כנס" אלא כ"מפגש לשיח", אסור להקרין בו סרטים או לתלות שלטים ורול-אפים.

נציין כי בהודעה שפרסם מוקדם יותר טען אדלשטיין כי הכנס אורגן תוך עקיפת הנהלים הברירים הקיימים בכנסת בנושא זה.

"שיהיה ברור - ח"כים מכל הסיעות שרוצים לקיים אירוע חייבים לבקש אישור מהנהלת הכנסת", נאמר בהודעה.

"במקום, הם מארגנים אירועים המוניים במסווה של 'מפגשים' כאילו הם מארחים מבקרים תמימים", ציין אדלשטיין והוסיף, "הייתי מצפה מהאחראים שיטפלו במצוקת ילדינו קודם".

על פי הדיווח בעיתון 'ידיעות אחרונות', הכנס שכותרתו "ילדים תחת כיבוש" ידון ב"אספקטים שונים בחייהם של ילדים תחת הכיבוש הישראלי: עוני, מגבלות תנועה, מחסור בחשמל, מים ואמצעים לחינוך, וכן במעצרי ילדים, בחוקים מפלים המקשים על איחוד משפחות והשפעות הסגר ברצועת עזה".

בהזמנה לכנס נכתב כי "51 שנים של כיבוש הותירו דור שלם של ילדים ללא עתיד. הממשלות מייצרות מסך עשן על ההשפעה הישירה של הכיבוש על האוכלוסייה האזרחית בגדה, בירושלים המזרחית ובעזה. ילדים משני צידי הסכסוך לא בחרו להיוולד למציאות עקובה מדם, ולא נוכל לייצר בשבילם עתיד שונה ללא דיאלוג. הדרך היחידה לצאת ממעגל האלימות היא לסיים את הכיבוש".