בפעם השמינית: מי תזכה בסיר קוגל?

כמעט 100 משחקים בחצי שנה, קבוצות מכל שכונות העיר - ליגת הכדורסל של בתי הכנסת בירושלים נכנסת לישורת האחרונה. מי תניף את הגביע?

נרי וייס , י"ט בתמוז תשע"ח

אלופי העונה שעברה - בית כנסת ניצנים עם ברקת
אלופי העונה שעברה - בית כנסת ניצנים עם ברקת
צילום: פלאש 90

בפעם השמינית ברציפות - מי תהיה אלופת ליגת הכדורסל של בתי הכנסת בירושלים? ליגת הכדורסל לקהילות בתי הכנסת בניהול אגף הספורט העירוני בעיריית ירושלים מגיעה לישורת האחרונה עם שלבי ההכרעה הסופיים.

הליגה החלה מיוזמה של קהילות בתי כנסת שפנו לראש העיר ניר ברקת שיעזור להקים את הליגה הנחשבת לגדולה ביותר מבין ליגות בתי הכנסת הפזורים בארץ. מאז פתיחתה, הפכה הליגה לשיחת היום בקרב מתפללי בתי הכנסת בירושלים והביקוש לרישום מצד קהילות רבות בעיר משנה לשנה עולה כולל קבוצות של קהילות בתי כנסת חרדים.

כמעט 100 משחקים כבר התקיימו בליגה שנפתחה השנה בחודש ינואר, בה לוקחים חלקים נרחבים מהעיר כשכמעט לכל שכונה בעיר יש קבוצה המשתתפת בליגה.

כיצד קובעים את סגל השחקנים? אחד הסעיפים הבולטים בתקנון של הליגה הוא שעל כל שחקן להתגורר מרחק 10 דקות מבית הכנסת בשורותיו הוא משחק ובנוסף עליו להימנות על מתפלליו הקבועים בשבתות ובחגים. אך גם כאן, בדומה לליגות הבכירות של הכדורסל הישראלי יש מעבר של שחקנים מבית הכנסת אחד לאחר ומאבקים על הרבה יוקרה .

המשחקים מתקיימים במגרשי הכדורסל בהיכל הספורט מלחה ובאולם הספורט ברמות, ומספקת משחקים דרמטיים רווי עניין ומתח.

הליגה המתקיימת זו השנה השמינית ברציפות הגיעה כעת לשלבי משחקי הפלייאוף עם משחקי רבע הגמר וחצי הגמר, כשהשנה, בכדי לאפשר לכמות גדולה יותר של קבוצות לשחק, חולק שלב הפליאוף של הליגה השנה לשני בתים: פלייאוף עליון , בו משחקות 6 הקבוצות שסיימו את העונה הסדירה במקומות הגבוהים ביותר ושאר קבוצות הנמצאות בפלייאוף התחתון.

סדרות רבע הגמר יחלו בשבוע הקרוב ולאחריהן יתקיימו משחקי חצאי הגמר, לקראת הגמר הגדול שייערך בתאריך 10.07.18 בהיכל הספורט במלחה .

הפרס הראשון שיחכה לקבוצה שתנצח בגמר ,מלבד גביע האליפות, יהיה סיר קוגל לקידוש בבית הכנסת.

בשנה שעברה זכתה באליפות הליגה נבחרת הכדורסל של בית הכנסת 'ניצנים' לאחר שניצחה במשחק הגמר בית הכנסת "רמות ציון".

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת אמר בהתייחסו לליגה שהקים ביוזמת תושבי העיר כי "המודל שיצרנו הפך מהר מאוד למסורת ומדי שנה מתרחב עם השתתפותן של קהילות נוספות. זו עוד דוגמא לביסוס מעמד הספורט בבירה בצורה ייחודית בשילוב של קודש וחול".

ראש מינהל תרבות וספורט בעירייה, אריאלה רג'ואן הוסיפה כשאמרה כי "ליגת הכדורסל של בתי הכנסת היא אחת מפעילויות הספורט הייחודיות המתנהלות במהלך השנה בעיר. אנחנו ממשיכים כל העת לפתח ולחזק את הספורט בירושלים, בשכונות העיר ולעודד את התושבים מכל המגזרים בעיר לעסוק בספורט וליהנות משלל הפעילויות שהעירייה מפיקה".

מנהל אגף הספורט העירוני, איציק קורנפיין, ברך גם הוא את הליגה שמגיעה אל ישורת האחרונה שלה כשאמר: "ליגת הכדורסל של בתי הכנסת בירושלים הפכה לשם דבר ולמסורת מבורכת ההולכת ומתעצמת בכל שנה. השנה שברנו את שיא המשתתפים והמטרה שלנו היא להגדיל הליגה גם בשנה הבאה ולצרף עוד ועוד קהילות שייקחו חלק בחוויה הייחודית של הליגה. השלבים הסופיים של הליגה צפויים להיות מותחים ומרתקים וכמובן גמר הליגה שכמו בכל שנה מספק מתח ועניין רב".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il