בכיר במשטרה לערוץ 7:
"הדוברת והמפכ"ל סוגרים לנו את הפה"

קצין בכיר מתאר התנהלות כוחנית של רוני אלשיך ודוברת המשטרה. "מקטינים אותנו, כשאנחנו מדברים על ההישגים שלנו כורתים לנו את הראש".

אלירן אהרון , י"ט בתמוז תשע"ח

רוני אלשיך
רוני אלשיך
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קצין בכיר במשטרת ישראל חושף בשיחה עם ערוץ 7 מתיחות קשה בצמרת הארגון, בשל התנהלות כוחנית של המפכ''ל רנ''צ רוני אלשיך ודוברת המשטרה נצ''מ מירב לפידות.

''מקטינים אותנו, לא סופרים את הקצינים הבכירים'', מספר הבכיר ומתאר כיצד ראשי המשטרה מתנכלים לקצינים הבכירים ומונעים מהם להציג לציבור את הישגי הפעילות של שוטרי וקציני משטרת ישראל.

''הם (הדוברת והמפכ''ל - א.א.) מתנכלים אלינו בצורה כזו שאנחנו לא יכולים כמעט לעבוד. הם לוקחים את כל הקרדיטים על העשייה שלנו, וכשאנחנו מנסים להרים את הראש ולהגיד משהו על ההישגים שלנו, כורתים לנו את הראש''.

מירב לפידות
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לדברי הבכיר, דוברת המשטרה אוסרת על קציני המשטרה להתראיין לכלי התקשורת, ''ראית פעם דוברת של ארגון שמקבלת חשיפה כזו בערוץ 2?'', הוא שואל ומסביר כי ''יש אינטרס לא לתת לנו לדבר. הבכירים רוצים לספר על העשייה שלהם אבל סוגרים להם את הפה ולא נותנים להם לדבר".

הקצין הבכיר מותח ביקורת על המינויים שביצע המפכ''ל בצמרת המשטרה, חרף העובדה שהוא מסיים את תפקידו בחודש נובמבר הקרוב. ''ראית פעם מפכ''ל שאמור לעזוב בנובמבר ועוד לפני מינוי מחליף ממנה ניצבים חדשים?".

''הדוברת והמפכ''ל לא סופרים את המשטרה, עובדים כאילו הם גוף חיצוני שלא שייך לארגון. נמאס לי שעושים אותי קטן", מלין הקצין הבכיר ומדגיש בשיחה עם ערוץ 7: "אני מקדיש את חיי לעשייה, פועל למען ביטחון המדינה בכל התפקידים שאותם מילאתי במשטרה וחבל שעושים מאיתנו כאלה קטנים''.

ממשטרת ישראל נמסר, "אין בכוונתנו להגיב לרכילות זולה ופופוליסטית שאין מאחוריה דבר וחצי דבר. הישגי המשטרה בשנים האחרונות הם חסרי תקדים גם במישור המקצועי וגם במישור התודעתי. תפקידה של משטרת ישראל הוא להנגיש את המידע הרלוונטי לציבור והיא עושה זאת בהצלחה רבה. כל יחידות המשטרה ומפקדיה לוקחים חלק גם במאמץ תודעתי זה בהתאם למשימה והצורך".

"בעידן ערכי ומקצועי זה אין מקום לתקשורת עצמית ולהאדרה אישית של קצין, בכיר ככל שיהיה, שלא עולה בקנה אחד עם מטרות המשטרה. מפכ״ל המשטרה הוביל את משטרת ישראל למקום שבו נורמות וערכים מובילים את העשייה ורכילות זולה מעין זו איננה ראויה להתייחסות. הישגי המשטרה בשנים האחרונות בתחום תפיסת המשטרה ואמון הציבור באים לידי ביטוי לעיני כל רואה בכלל המגזרים בישראל", נמסר עוד.