"הגיע הזמן - החוק עבר"

ח"כ אבי דיכטר בראיון לערוץ 7 על אישור חוק קיזוז משכורות מחבלים והלחצים הרבים שספג במהלך העבודה עליו.

חזקי ברוך , י"ט בתמוז תשע"ח

אבי דיכטר
אבי דיכטר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אבי דיכטר, מביע שביעות רצון מאישורו של חוק קיזוז משכורות המחבלים שאותו יזם יחד עם ח"כ אלעזר שטרן.

"אחרי למעלה משנה אין ספק שהגיע זמנו של החוק לעבור. הוא עבר בתקופה האחרונה מהמורה שהיה חשוב לנו לוודא שהקיזוז מכספי הרשות יהיה אוטומטי ולא נתון לשיקול דעת הקבינט. כולנו הבנו שבסופו של דבר אנחנו רוצים לקזז כספים מהרשות הפלסטינית כדי שלא יעבירו אותם למחבלים. היו בעיות כיצד זה יתבצע ומה נעשה בכספים, הדיון היה ענייני", אמר דיכטר בראיון לערוץ 7.

הוא מתייחס לאכזבה בקרב חלק ממשפחות נפגעי הטרור על הנוסח הסופי של החוק. "התוכנית המקורית שלנו היתה להקפיא את הכספים וזהו. הממשלה באה עם הראיון של לקחת את זה ולהפוך את זה למקור תקציבי למימון פיצוי למשפחות נפגעי טרור שקיבלו פסקי דין חלוטים בבתי משפט. בדקנו את זה בישורת האחרונה עם היועץ המשפטי לממשלה ועם מומחים לנושא, והיה ברור לנו לחלוטין שאם אנחנו נכנסים לנישה הזאת אנחנו עלולים להיות עסוקים בשנים האחרונים בערכאות משפטיות בינלאומית על הסוגיה הזאת ולהחמיץ את מטרת החוק".

"נדמה לי שהמשפחות השכולות הבינו שהמטרה היא להפעיל לחץ על הרשות הפלסטינית ולא למצוא מקור תקציבי לפיצוי", מוסיף דיכטר.

הוא מתייחס להתבטאויות הקשות במהלך הדיון בחוק, מצידו של ח"כ ג'מאל זחאלקה מהרשימה המשותפת. "אלה באמת אנשים לא רציניים, לא ממלכתיים. לא טובת ערביי ישראל ולא טובת מדינת ישראל לנגד עיניהם. הם לא הפריעו לי בעבר ולא יפריעו לי בעתיד".