שי פירון מתחרט: "רק חמור לא טועה"

שר החינוך לשעבר הרב שי פירון, ומי שהיה מבכירי מפלגת 'יש עתיד', טוען הבוקר כי להתעסק רק עם הציבור החרדי - זו טעות.

מיכל לוי , כ' בתמוז תשע"ח

הרב שי פירון
הרב שי פירון
צילום: ערוץ 7

מכה על חטא? שר החינוך לשעבר הרב שי פירון, ומי שהיה מבכירי מפלגת 'יש עתיד', טוען הבוקר (ג') כי להתעסק רק עם הציבור החרדי - זו טעות.

"אנחנו נמצאים בשנתון שבו רק 47% מאזרחי ישראל עושים משהו לטובת הכלל. חלקים מבין הציבור החרדי, הכללי והערבי לא עושים כלום. אני אומר שלהתעסק רק בחרדים ובמכסות זה לעשות מסחרה מהשאלה הערכית האמיתית", אמר פירון בראיון לרדיו 'קול ברמה'.

"המושג 'צבא העם' עבר מן העולם. להגיד שכולם ילכו לצבא זה כבר לא אתוס ישראלי. רק לדוגמה, בעיניי חרדי שמתנדב בזק"א ועושה עבודת קודש, או שערבי שמתנדב במד"א. אנחנו צריכים שכל אזרחי ישראל יתרמו זה לזה. בתוך הקהילה? שיהיה בתוך הקהילה. כל אזרח ישראל תומך בקהילה.

פירון נשאל האם הוא מכיר בכך שלימוד התורה הוא תרומה לעם ישראל. הוא השיב בחיוב. "אני מעריך שלמדתי יותר שנים מרוב האנשים שתוקפים אותי. אני כופר בהנחה שכל מי שנולד בציבור חרדי פטור אוטומטית מגיוס. לטעמי, מי שמסוגל לשבת בישיבה שלושה סדרים וללמוד תורה - מקומו בבית המדרש".

בדבריו התייחס לעמדותיו כשהיה ח"כ ב'יש עתיד'. "נכון שהיו לי דעות אחרות כשהייתי ביש עתיד, אבל רק חמור לא משנה את דעתו", אמר.