למה תמיר בלאט מתאים לירושלים?

אופי טוב, מנהיג וכזה שהמאמן מאוד מאמין בו. למה תמיר בלאט מתאים לירושלים?

שילה רוזנפלד , כ' בתמוז תשע"ח

תמיר בלאט מול מכבי תל אביב, הערב. משחק מצויין שלו
תמיר בלאט מול מכבי תל אביב, הערב. משחק מצויין שלו
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

תמיר בלאט הודיע שלשום באופן רשמי לקבוצתו בעונה החולפת, הפועל חולון כי הוא מממש את סעיף היציאה מהחוזה. הוא עתיד לחתום בהפועל ירושלים בימים הקרובים, כחלק ממסע ההתחדשות של הקבוצה.

בלאט ג'וניור העמיד בליגה בעונה האחרונה בחולון ממוצעים של 6 נקודות ב40.5% מחוץ לקשת,1.7 ריבאונדים ו-4.5 אסיסטים למשחק. אלא שלפי התגובות, אוהדי ירושלים אינם מרוצים מהמהלך שמתבשל מאחורי הקלעים.

אז מדוע הוא מתאים לקבוצה של עודד קטש?

אמון רב מהמאמן: בלאט כיכב בקיץ הקודם בנבחרת העתודה שאותה אימן עודד קטש, אבל זו לא היכרותו הראשונה איתו. בשנים האחרונות מתאמן בלאט במסגרת פרויקט שחקן אמיתי ועודד קטש הוא אחד המקימים של הפרויקט הזה, כך שקטש מכיר אותו היטב. בשל כך, עודד קטש מאוד מאמין בבלאט ג'וניור וחושב שהוא בשל כבר עכשיו לקבל דקות רבות בירושלים ולהיות הרכז הפותח בעונה הקרובה. האמון הרב מתבטא בנבחרת ישראל הבוגרת, שם בלאט הוא הרכז הבלעדי ומקבל דקות רבות. חשוב שיהיה למאמן רכז שהוא מכיר אותו וסומך עליו.

אופי טוב: בעונה האחרונה להפועל ירושלים לא היה חדר הלבשה בריא - וזו הייתה אחת הסיבות לכישלון בעונה האחרונה. בלאט ג'וניור הוא שחקן יחסית שקט ולא אחד שמתסיס חדר הלבשה ואחד שממושמע מאוד, פרט חשוב להצלחה.

ניסיון אירופי: בעונה הבאה, הפועל ירושלים תשחק בליגת האלופות של פיב"א.בלאט כבר שיחק במפעל הזה והוביל את הפועל חולון במפעל באסיסטים בעונה שחלפה עם 5.3 אסיסטים, נתון שכנראה אוהדי ירושלים לא יודעים ועשוי להיות משמעותי מאוד לעונה הקרובה.

מחויבות: כשבלאט עולה על המגרש, הוא ייתן את כל כולו בשני צידי המגרש, בניגוד לשחקנים אחרים שלא נותנים את כל מה שיש להם. בעונה שעברה, לא כל השחקנים היו רעבים ומחויבים לשחק ובלאט עשוי לסחוף את כל הקבוצה בתחום הזה.

פוטנציאל עתידי: בלאט מראה התקדמות משנה לשנה והפועל ירושלים עשויה למכור אותו בעתיד לקבוצה אירופאית בכירה, או שהוא יהיה בעתיד שחקן מוביל במועדון.

לסיכום, בלאט ג'וניור והפועל ירושלים עשויים להיות חיבור מוצלח מאוד, לפחות בעתיד וייתכן, שאם אוהדי ירושלים ייתנו קצת סבלנות למהלך, הם יהנו מבלאט ג'וניור מאוד בעתיד.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il