ה'אובר' של הנחת התפילין

שני אחים מניו יורק פיתחו אפליקציה חדשה המקשרת בין מי שברשותו תפילין לבין מי שמבקש להניחן ואין תפילין ברשותו.

ערוץ 7 , כ' בתמוז תשע"ח

הנחת תפילין
הנחת תפילין
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

כשהעולם התורני פוגש את הטכנולוגיה המתקדמת: אפליקציה חדשה בשם wrapp מקשרת בין מי שברשותו תפילין לבין מי שמבקש להניח תפילין ואין לו זוג משלו.

מדובר ברעיון דומה לאפליקציות שקיימות בשוק להזמנת מוניות, רק שבאפליקציה הזאת הרווח אינו קשור לכסף אלא דווקא למצוות.

מאחורי פיתוח האפליקציה עומדים שני אחים מניו יורק. על פי התכנון, בשלב הראשון המטרה היא שלפחות עשרת אלף בני אדם יורידו את האפליקציה, עלה עמלו בשנתיים האחרונות עשרות אנשים.

כמו במקרים דומים, גם במקרה של wrapp הכל התחיל לגמרי במקרה. אחד היזמים ביקש לשוחח עם חברו בארץ, רק שהאחרון קיצר את השיחה ביניהם בטיעון ש'יש מישהו שמחכה לי כל יום שישי שאבוא להניח לו תפילין'.

"אתה רוצה להגיד לי שהוא יושב שבוע שלם ומחכה שתגיע אליו בשישי בבוקר להניח לו תפילין", תהה האיש וחברו השיב לו בחיוב. "זה לא הגיוני. חייבים לעשות משהו", אמר היזם ונדלק על הנושא, שבו השקיע משאבים רבים.

היום (שלישי), מספר ימים לאחר שהאפליקציה החינימית יצאה לאוויר העולם, נרשמו כבר למעלה מ- 4,500 משתמשים בישראל ומדינות רבות בעולם..

הכותרת שנתנו יוזמי האפליקציה למיזם שלהם היא – 'מקליקים ומניחים'.

"זה יכול להיות הבוס שלך או השכן שלך מלמעלה, אתו לא החלפת מילה כבר 4 שנים או נהג המונית שלך. אתה תקוע בשדה התעופה, בבית חולים, בכל זמן ובכל מקום- יש מי שידאג לך מידית לזוג תפילין", כך מוצגת האפליקציה החדשה בסרטון מושקע שפורסם בעברית ובאנגלית.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il