זעם פלסטיני על ישראל: "הכרזת מלחמה"

דוברו של יו"ר הרשות הפלסטינית תוקף בחריפות את חוק קיזוז שכר המחבלים שאושר סופית בכנסת. "ההחלטה פוגעת ביחסים בין הרשות לישראל".

, כ' בתמוז תשע"ח

אבו-מאזן
אבו-מאזן
צילום: פלאש 90

נביל אבו-רדינה, דוברו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, תוקף בחריפות את חוק קיזוז שכר המחבלים שאושר אמש (שני) במליאת הכנסת.

"״קיזוז משכורות האסירים ומשפחות השהידים זה קו אדום, הכרזת מלחמה נגד העם הפלסטיני. ההחלטה פוגעת בבסיס היחסים בין הרשות לישראל", אמר אבו-רודינה.

על פי הצעת החוק של חברי הכנסת אבי דיכטר ואלעזר שטרן, יקוזזו כספי המשכורות שהרשות הפלסטינית מעבירה למחבלים ובני משפחותיהם מכספי המסים שישראל גובה עבור הרשות.

בעקבות ההחלטה, כבר השנה ישראל תקפיא סכום של יותר ממיליארד ומאתיים מיליון שקלים ולא תעביר אותם לידי הרשות הפלסטינית.

ח"כ שטרן אמר לאחר אישור החוק, "החוק ההיסטורי הזה יחליש משמעותית את עידוד הטרור על ידי הרשות הפלסטינית. חובה עלינו לעצור את התמריץ הכלכלי שמעניקה הרשות הפלסטינית למחבלים, תמריץ שמעודד נוספים לבצע טרור. כך כל נער פלסטיני יבין שלא משתלם לו לבחור בדרך הטרור. לא עוד עידוד טרור על חשבוננו".

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ דיכטר, הוסיף כי "הרשות הפלסטינית מעבירה מדי חודש משכורות למחבלים ולבני משפחותיהם בגובה של כ-1.2 מיליארד שקלים בשנה, שהם כ-7% מתקציב הרשות הפלסטינית".

לדבריו, "הרשות הפכה את עצמה למפעל המעסיק רוצחי אנשים. למפעל זה קל מאוד להתקבל. כל שעליך לעשות זה לרצוח ישראלים, להיעצר או להיהרג, והתקבלת לעבודה במפעל. מחמוד עבאס ועוזריו – אם לא תשנו את כרטיס הכניסה למפעל זה, אתם תלכו יום אחד לישון ותקומו מקוצצים".