שקד בעוטף עזה:
"אגרוף של ברזל נגד משגרי העפיפונים"

''עפיפון תבעה חמור לא פחות מפצצת מרגמה. דין עפיפון בעוטף עזה כדין טיל על אשקלון", אמרה שרת המשפטים.

עדו בן פורת , כ' בתמוז תשע"ח

שקד עם ראש מועצת אשכול גדי ירקוני
שקד עם ראש מועצת אשכול גדי ירקוני
צילום: דוברות

שרת המשפטים וחברת הקבינט המדיני ביטחוני איילת שקד (הבית היהודי), סיירה היום (שלישי) ביישובי עוטף עזה של המועצות האזוריות אשכול ושדות נגב, אשר סובלות משריפת שדות כתוצאה מעפיפוני ובלוני הנפץ מרצועת עזה.

במהלך הסיור שמעה השרה שקד סקירה ביטחונית נוכח האיומים מרצועת עזה.

שקד נכנסה למנהרת טרור שחדרה את גבול ישראל, בה קיים צומת דרכים שמתפצל למנהרת המשך. בהמשך הסיור שקד גם סיירה בשדות שרופים כתוצאה מעפיפוני ובלוני תבערה. שקד גם ביקרה באתר בנייה של קרית חינוך חדשה בחבל אשכול.

השרה שקד שמעה מראשי המועצות ומתושבי קיבוץ סעד ועלומים על הבעיות איתן מתמודדים התושבים בחודשיים האחרונים.

אחד התושבים סיפר לשקד על תחושות חוסר הביטחון אותן חווים התושבים. לדבריו, "אפילו משימה יומיומית לילדים, כמו הוצאת הכלב לטיול, הפכה למשימה בלתי אפשרית. הממשלה חייבת למגר את התופעה".

ראשי המועצות דיברו על כך שהממשלה אינה מעודדת הקמת ישובים חדשים. החקלאים הסבירו על האתגרים של החקלאות באזור.

שרת המשפטים אמרה במהלך הביקור בדרום כי ''עפת"ב חמור לא פחות מפצמ"ר. דין עפיפון בעוטף עזה כדין טיל על אשקלון. מדינת ישראל מחויבת להנחית אגרוף של ברזל נגד משגרי עפיפוני התבערה ופעילי הטרור.

''התושבים בעוטף חזקים ונחושים, עובדה היא שמספר התושבים במועצות גדל בצורה משמעותית מאז צוק איתן. החקלאים מעבדים את אדמתם למרות השריפות ועלינו כממשלה לעזור להם במה שניתן. חקלאות היא לא רק ענף כלכלי, היא ערך ציוני בסיסי בבניין הארץ", הדגישה שקד.