חזן נגד אדלשטיין: פגיעה במפעל הציוני

ח"כ אורן חזן תוקף את יו"ר הכנסת על שאפשר לקיים את הכנס 'ילדים תחת כיבוש'. ח"כ פורר: "הם אימצו לגמרי את הנרטיב של ארגוני הטרור"

ערוץ 7 , כ' בתמוז תשע"ח

אורן חזן
אורן חזן
צילום: הלל מאיר/TPS

חברי הכנסת עודד פורר ואורן חזן מתקשים, יממה אחרי הכנס 'ילדים תחת כיבוש', להבין כיצד אפשרה הכנסת את קיומו.

"אני לא מצליח להבין אותנו שאנחנו מאפשרים לקיים כנסים כאלה בכנסת ישראל. רואים שני חברי כנסת ממפלגת המחנה הציוני יוזמים את הכנס ונותנים תמיכה לעמדה הזאת שמנפצת את כל מה שישראל נלחמת עליו ומאמצת לגמרי את הנרטיב של ארגוני הטרור", אמר ח"כ פורר בראיון לאמנון סופר ברדיו דרום.

ח"כ אורן חזן טען שמי שאשם במצב הזה הוא יו"ר הכנסת עצמו. "בפרלמנט של יולי אדלשטיין אפשר לעשות כנסים נגד המדינה. חברי כנסת עושים כנס שכל מהותו לפגוע במפעל הציוני ומקבלים במה. מנגד, כאשר חברי כנסת מוחים על כך, נשלחים הבריונים להוציא אותם".

נציין כי למרות הדברים של פורר וחזן יו"ר הכנסת אדלשטיין פעל נגד הכנס מיד לאחר שנודע לו על הכוונה לקיימו בתוככי המשכן. אדלשטיין הנחה גם לאסור הקרנה של סרט שעוסק בחלומות של ילדים ישראלים ופלסטינים.

בסרטון נראים ילדים ישראלים ופלסטינים מדברים על החלומות ועל המצוקות שלהם באופן שמדגיש את קשיי "החיים תחת כיבוש".

אדלשטיין טען כי כל הסרטים שמוקרנים בכנסת עוברים אישור של אגף טקסים ואירועים. יו"ר הכנסת תקף את הכנס במילים חריפות: "הנחיתי את מנכ"ל הכנסת לכנס דיון דחוף בעניין 'כנסים' כמו זה. שיהיה ברור - חברי כנסת מכל הסיעות שרוצים לקיים אירוע, חייבים לבקש אישור מהנהלת הכנסת. במקום, הם מארגנים אירועים המוניים במסווה של 'מפגשים', כאילו הם מארחים מבקרים תמימים. הייתי מצפה מהאחראים שיטפלו במצוקת ילדינו קודם".