"אבו מאזן חושש שיקזזו לו את השכר"

חברי השדולה לקידום תודעת הניצחון הישראלי שהתכנסו היום בכנסת לא התרגשו מאיומיו של אבו מאזן בעקבות העברת חוק הקיזוז.

חזקי ברוך , כ' בתמוז תשע"ח

השדולה לקידום תודעת הניצחון הישראלי
השדולה לקידום תודעת הניצחון הישראלי
צילום: חזקי

השדולה לקידום תודעת הניצחון הישראלי התכנסה היום (שלישי) בכנסת, ובמהלך הכינוס הגיבו חברי הכנסת לאיום של הרשות הפלסטינית כי העברת חוק קיזוז שכר למחבלים שעבר אתמול בכנסת היא הכרזת מלחמה.

ח"כ עודד פורר, יו"ר השדולה, ביטל בדבריו את האיום הפלסטיני ואמר: "אבו מאזן כנראה חושש שישללו לו את השכר. מבחינתנו ההצהרה הזו ריקה מתוכן".

ח"כ אלעזר שטרן הוסיף כי "חיי אדם שהטרור גבה לא ניתן יהיה להחזיר, כסף כן. לכן אין לי צל של ספק שכל דין בינ"ל שמכבד את עצמו יבין את זה. אנחנו קידמנו בשדולה את החוק הזה כבר בראשית הדרך".

לצד חברי הכנסת ונציגי פורום המזרח התיכון השתתף בכנס גם סטיוארט פורס, אביו של החייל טיילור פורס, שעל שמו נחקק לאחרונה חוק אמריקני דומה להגבלת העברת כספים לרשות הפלסטינית.

"פרויקט הניצחון הישראלי" יחד עם השדולה לקידום תודעת הניצחון הישראלי, ערכו היום דיון בכנסת שעסק בחשיבה חדשה במלאות 25 שנים לאוסלו. בדיון השתתפו חברי הכנסת עודד פורר, אלעזר שטרן, אברהם נגוסה, פרופ' דניאל פייפס וגרג רומן, נשיא ומנכ"ל פורום המזרח התיכון (בהתאמה) ואורחים נוספים.

באירוע הוצג מחקר חדש אשר הבליט וחידד את הצורך של הציבור היהודי בישראל בניצחון ישראלי. הסקר, שנערך עבור פורום המזרח התיכון ותכנית הניצחון הישראלי, מצביע כי %65 מהציבור היהודי בישראל מאמין שישראל צריכה להגיע לניצחון והכרעה בעימותים הצבאיים מול הפלסטינים כדי לסיים את הסכסוך. נוסף לכך, 77% מהנשאלים הסכימו כי בסבב הבא מול חמאס או חיזבאללה יש לשאוף להכרעה צבאית ו"לתת לצה"ל לנצח". הסקר נערך על ידי מכון רפי סמית, לפי מדגם מייצג של 800 איש בקרב האוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל.

הממצאים שהוצגו היום בכנסת הציגו דרישה ברורה לשינוי תפיסה במלאת 25 שנים לאוסלו, כאשר 68% מהנשאלים הסכימו כי "תהליך השלום של אוסלו היה כישלון". נתון מעניין נוסף בהקשר זה מצביע על נטישה מוחלטת של הנוסחה "שטחים תמורת שלום"; 67% מהנשאלים אינם מאמינים כי יש בנוסחה זו כדי להיות בסיס למו"מ עתידי בין הצדדים.

הממצאים הוצגו על ידי גרג רומן, מנכ"ל פורום המזרח התיכון, שהוסיף כי "תוצאות הסקר מעבירות מסר ברור להנהגה הישראלית כי הגישה שננקטה עד כה לפתרון הסכסוך חייבת להשתנות. ישראלים מכל הקשת הפוליטית איבדו אמון בתהליכים מדיניים דוגמת אוסלו, ומבינים יותר את הצורך בניצחון והכרעה. לראיה, 59% ממצביעי השמאל עצמם רואים בתהליך אוסלו כישלון. מדובר בקריאה מהדהדת של הציבור היהודי בישראל שמבקש מההנהגה שלו דבר פשוט: ניצחון ישראלי".

לדברי פורר: "מאז נחתמו הסכמי אוסלו וישראל ייבאה לכאן את הטרוריסטים מתוניס, ספגנו למעלה מאלף הרוגים. חצי יובל חלף וברור שההסכמים כשלו וחייבים לשנות גישה. לא יהיו ויתורים מבלי ששכנינו יכירו בזכותה של ישראל להתקיים כמדינת הלאום של העם היהודי - אחרת המשמעות היא שמבחינתם המאבק נמשך ואין ערך לשום הסכם. עלינו לדאוג שיהיה ברור שבכל מאבק ננצח, כפי שהיה בעבר, וכששכנינו יבינו זאת, ניתן יהיה להגיע להסדר. חוק קיזוז כספי טרור, הוא צעד ראשון בדרך חדשה".

ח"כ אלעזר שטרן הדגיש כי "מאז הסכמי אוסלו אני חוזר ואומר כי הוויכוח שלנו עם הפלסטינאים קודם כל על החינוך. וכאשר זה המצב לא ניתן להגיד "עוד מעט יהיה פה שלום". חיי אדם שהטרור גבה לא ניתן יהיה להחזיר, כסף כן. לכן אין לי צל של ספק שכל דין בינ"ל שמכבד את עצמו יבין את העדיפות שלנו. אנחנו פעלנו לקידום החוק בשדולה כבר בראשית הדרך".

חבר הקונגרס האמריקני ויו"ר השדולה המקבילה בקונגרס, דאג למבורן, בירך את השדולה במלאות שנה לפעילותה והוסיף: "השנה הזו הביאה את שינוי המדיניות האמריקנית כלפי ירושלים - ביטול ההסכם עם איראן, מעבר השגרירות לירושלים והעברת חוק טיילור פורס. כמוביל של חוק טיילור פורס בקונגרס, אני אוודא שכספי המסים האמריקניים לא יעברו לרשות הפלסטינית כל עוד היא ממשיכה לתגמל טרוריסטים על רצח חפים מפשע. אני שמח שכנסת ישראל מקדמת חוקים דומים עם תמיכה רחבה מכל הבית, ואני מפציר לתמוך במאמצים האלה תוך החלת ההגבלות המחמירות ביותר".