סוכלה מתקפת טרור איראנית בצרפת

דיפלומט איראני פיקד על תא שאמור היה לבצע פיגוע נגד אנשי אופוזיציה גולים. איראן רומזת: הכל עבודה בעיניים.

גיא כהן , כ"א בתמוז תשע"ח

בלגיה
בלגיה
פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו רמז אמש (שלישי) בחגיגות יום העצמאות האמריקני של שגרירות ארה"ב כי סוכלה מתקפת טרור איראנית בצרפת.

באירוע אמש אמר ראש הממשלה, "השבוע תתקיים פגישה בין החברות בהסכם הגרעין עם איראן – מלבד ארה"ב. המדינות הזמינו את רוחאני לדון בכך. אבל באותה העת, המשטר האיראני ניסה ליזום פעולת טרור באירופה".

לפי ראש הממשלה, מדובר בפיגוע שתוכנן להתרחש על אדמת צרפת. מפקד הפעולה הזו היה דיפלומט איראני שנמצא באוסטריה. חברי התא האיראני נעצרו בצרפת, בלגיה וגרמניה.

אתמול מסרו שלטונות בלגיה כי דיפלומט איראני ועוד שני אנשים נעצרו בחשד שתכננו לבצע פיגוע באמצעות מטען חבלה נגד מפגש של חברי קבוצות אופוזיציה איראניות גולות, בצרפת.

בהודעה משותפת של התובע הכללי הבלגי וארגוני המודיעין נמסר כי סוכנים בלגיים יירטו איש בן 38 ואישה בת 33 בשבת האחרונה, 30 ביוני. הדיפלומט מהשגרירות האיראנית בווינה נעצר על אדמת גרמניה, לפי הבלגים.

המעצרים בוצעו בזמן כינוסו של "הארגון הלאומי להתנגדות באיראן", קואליציית קבוצות אופוזיציה גולות המבקשות לשים סוף למשטר האייתולות השיעי באיראן. דווח כי עוד שלושה מעצרים בוצעו בצרפת.

המעצרים בוצעו בו זמנית עם תחילת ביקור של נשיא איראן, חסן רוחאני, באירופה. שר החוץ האיראני, מוחמד ג'ווד זריף, רמז שמדובר בתרגיל: "כמה נוח", צייץ. "בדיוק כאשר אנו מתחילים ביקור באירופה, [נחשף] מבצע איראני כביכול ו'הסוכנים המעורבים' בו נעצרים".