עונש מאסר לאוהד הפועל תל אביב

לראשונה מזה זמן רב, בית המשפט גזר 15 חודשי מאסר בפועל נגד אוהד ספורט שהתנהג בצורה אלימה. סוף לאלימות בספורט?

נרי וייס , כ"א בתמוז תשע"ח

כלא
כלא
צילום: אייסטוק

"הדרך היחידה שבה ניתן להלחם באלימות המתבצעת במגרשי הספורט הנה דרך ענישה מכבידה", כך כתב היום (רביעי) שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, צבי גורפינקל בגזר הדין שניתן נגד אוהד הפועל תל אביב, אור שמש.

שמש בן ה-27 הואשם בבית המשפט בגין תקיפת מאבטחת במשחק הכדורסל מול הפועל ירושלים בחודש אוקטובר שבשנה שעברה, כשזה הביא לאישפוזה של המאבטחת במשך 18 ימים.

על פי גזר הדין שניתן היום בבית המשפט המחוזי, במהלך קטטה שהתפתחה בסיום המשחק פנה שמש למנהל חברת האבטחה עמו יש לו קשרי משפחה וקרא לו להתעמת איתו ועם חבריו. לאחר מכן הרים שמש בקבוק זכוכית מהרצפה והשליך אותו לעבר המאבטחים. הבקבוק פגע בראשה של המאבטחת שהייתה בתפקיד וכתוצאה מכך נגרמה לה פגיעת שונות בראשה, באיזור הלסת, הלחי והעין שהביאו לאישפוזה למשך זמן של 18 ימים בבית החולים.

היום פסק השופט גורפינקל כי שמש ייכנס למאסר בפועל למשך 15 חודשים, כשבנוסף יעמוד כנגדו עונש על תנאי למשך שנה וחצי על כל עבירה של אלימות שיעבור במשך שלוש השנים הקרובות, וכן יצטרך לשלם למאבטחת אותה פצע 20 אלף שקלים, והוא יורחק לשלוש שנים ממגרשי הספורט מיום שחרורו ממאסר.

בגזר הדין כתב השופט צבי גורפינקל כי "אין צורך להכביר מילים על חומרת המעשה שביצע הנאשם. אין מדובר באירוע מקרי של השלכת בקבוק ללא מחשבה תחילה אלא בפרשה רצופה שהחלה בקטטה בין אוהדי קבוצת הפועל תל אביב לבין המאבטחים ולאחר סיום המשחק".

עוד נכתב בגזר הדין, כי "רבות דובר על הצורך להעניש ביד קשה את המתפרעים במגרשי הספורט ההופכים את ההנאה שבצפיית משחק ספורטיבי לסיוט מתמשך. אלימות המבוצעת במגרשי ספורט גורמת לנזק למי שבא ליהנות מהמשחק ומביאה לסבל מתמשך במקום להנאה צרופה. הדרך היחידה שבה ניתן להלחם באלימות המתבצעת במגרשי הספורט הנה דרך ענישה מכבידה. פציעתה של הנפגעת הייתה קשה ולא נגרמה עקב תאונה אלא עקב אירוע מכוון מצד הנאשם, בהמשך ישיר לאלימות ולהתנהלותו כלפי המאבטחים".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il