הרש"פ נגד ביקור חברי כנסת בהר הבית

בכיר פלסטיני מדגיש, כי "מסגד אל-אקצה הוא אתר השייך אך ורק לפלסטינים ואין לאיש זולתם כל זכות בו".

דלית הלוי , כ"א בתמוז תשע"ח

מתחם הר הבית
מתחם הר הבית
צילום: איתן כהן/TPS

מחמוד איסמאעיל, ראש הוועדה הלאומית הפלסטינית לחינוך ולתרבות, קורא לאונסק"ו, ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם, לממש את אחריותה כלפי אתר איבראהים הקדוש בחברון (שמה האסלאמי של מערת המכפלה).

בהודעה שפרסם גינה איסמאעיל את ההתנהגות הבלתי אנושית של המתנחלים כלפי אתרי הדת והמורשת בהזכירו, כי אונסק"ו הגדירה את מערת המכפלה כאתר מורשת פלסטיני הנתון בסכנה ואשר יש צורך בהגנה עליו.

אשר על כן, אמר איסמאעיל, על כל המוסדות הבינלאומיים ובראשם אונסק"ו, לצאת נגד "כוחות הכיבוש וסייעניו המתנחלים כדי לבלום את פעולות החבלה וההתגרות ברגשות המוסלמים ותיירים המכבדים את המקום, ומייחסים לו קדושה וחשיבות דתית והיסטורית עצומה".

לדבריו, הצעדים שנוקטים "כוחות הכיבוש" בעיר העתיקה בחברון באמתלא של אבטחת המתנחלים מלמדים על "הגזענות של הכיבוש ורצונו לעקור את העם הפלסטיני מארצו".

כמו כן, גינה איסמאעיל את החלטת בנימין נתניהו, אותו הוא כינה "ראש ממשלת הימין הקיצוני במדינה הכיבוש", להתיר לחברי הכנסת ל"פרוץ" למסגד אל-אקצה. דברים אלה מתייחסים להחלטת נתניהו המאפשרת ביקור של חברי כנסת בהר הבית.

איסמאעיל הדגיש בהקשר זה, כי "מסגד אל-אקצה הוא אתר השייך אך ורק לפלסטינים ואין לאיש זולתם כל זכות בו שכן הוא מורשת ותרבות אסלאמית בלבד".

נזכיר כי אחרי יותר משנתיים שבהן נאסר על חברי הכנסת לעלות להר הבית, ראש הממשלה נתניהו הורה על שינוי המדיניות בנושא.

בחדשות 2 דווח אתמול כי במכתב ליו״ר הכנסת ולשר הביטחון הודיע נתניהו כי כל ח"כ יוכל לעלות להר אחת לרבעון.