נתניהו רומז:
ישראל סיכלה פיגוע איראני בצרפת

ראש הממשלה דיבר בטקס לציון 70 שנים לפריצה לכלא עכו על התנהלותה הדו פרצופית של איראן. "הפיגוע סוכל ולא במקרה".

ניצן קידר , כ"א בתמוז תשע"ח | עודכן: 21:55

נתניהו בטקס לציון 70 שנה לפריצת כלא עכו
נתניהו בטקס לציון 70 שנה לפריצת כלא עכו
צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו רומז הערב הערב (רביעי) כי ישראל סיכלה פיגוע איראני בצרפת.

בטקס לציון 70 שנים לפריצה לכלא עכו התייחס נתניהו לדו פרצופיות בה נוהגת איראן. "הנה השבוע דוגמה של צביעות אין קץ ושל חוצפה אין קץ של איראן: בשבוע שנשיא איראן נפגש עם מנהיגים באירופה כדי לנסות להתגבר על משטר הסנקציות של הנשיא טראמפ - ואני אומר לכם שהניסיון הזה יכשל - באותו שבוע מתכננת איראן פיגוע טרור על אדמת צרפת באירופה"

"הפיגוע הזה סוכל ולא במקרה", אמר נתניהו ושלח רמז עבה.

הוא פנה למנהיגי אירופה וקרא להם, "הפסיקו לממן את משטר הטרור שמארגן טרור נגדכם על אדמתכם. די למדיניות הפייסנות והרפיסות מול איראן".

"מול מי שמאיימים להשמיד את ישראל אנו פועלים בעוצמה להבטיח את נצח ישראל. גם כשאנחנו מעטים מול רבים וגם כשצריך לעמוד מול העולם כולו אנו עושים זאת כאן, באזורנו, אנו עושים זאת בזירה הבינלאומית - מבקיעים חומה אחרי חומה, ולפעמים אנחנו צריכים גם להבקיע חומות של צביעות", סיכם נתניהו את דבריו.

מי שפיקד על הפיגוע היה דיפלומט איראני שנמצא באוסטריה. חברי התא האיראני נעצרו בצרפת, בלגיה וגרמניה.

אתמול מסרו שלטונות בלגיה כי דיפלומט איראני ועוד שני אנשים נעצרו בחשד שתכננו לבצע פיגוע באמצעות מטען חבלה נגד מפגש של חברי קבוצות אופוזיציה איראניות גולות, בצרפת.

בהודעה משותפת של התובע הכללי הבלגי וארגוני המודיעין נמסר כי סוכנים בלגיים יירטו איש בן 38 ואישה בת 33 בשבת האחרונה, 30 ביוני. הדיפלומט מהשגרירות האיראנית בווינה נעצר על אדמת גרמניה.

המעצרים בוצעו בזמן כינוסו של "הארגון הלאומי להתנגדות באיראן", קואליציית קבוצות אופוזיציה גולות המבקשות לשים סוף למשטר האייתולות השיעי באיראן. דווח כי עוד שלושה מעצרים בוצעו בצרפת.

המעצרים בוצעו בו זמנית עם תחילת ביקור של נשיא איראן, חסן רוחאני, באירופה. שר החוץ האיראני, מוחמד ג'ווד זריף, רמז שמדובר בתרגיל: "כמה נוח", צייץ. "בדיוק כאשר אנו מתחילים ביקור באירופה, [נחשף] מבצע איראני כביכול ו'הסוכנים המעורבים' בו נעצרים".