החלו הדיונים על החוק הנפיץ ביותר

הוועדה לניסוח חוק הגיוס התכנסה לצורך דיון ראשוני בסעיפי החוק. הדיון בסעיפי החוק שנמצאים במחלוקת יימשך ביום שני הקרוב.

חזקי ברוך , כ"ב בתמוז תשע"ח

ועדת הגיוס
ועדת הגיוס
צילום: עם ריבקין דוברות הכנסת

הוועדה המיוחדת לניסוח חוק הגיוס התכנסה היום (חמישי) לצורך דיון ראשוני בסעיפי החוק. הדיון בסעיפי החוק שנמצאים במחלוקת יימשך ביום שני הקרוב.

יו"ר הוועדה, ח"כ דוד אמסלם מהליכוד, קבע כי ההסתייגויות להצעת חוק יוגשו עד ליום שלישי הקרוב, מתוך מטרה לסיים את הדיון בהצעת החוק, לאשר ולהצביע על החוק עד סוף השבוע הבא.

בפתח הדיון היום אמר ח"כ אמסלם כי "כל החוק הזה בא להחריג את החרדים מכל האוכלוסייה. אנחנו לא באים לחפש כרגע שהחרדים יהיו כמו כולם כי אם כך לא היה חוק. בסופו של דבר הכל שאלה של מספרים".

במהלך הדיון בוועדה המיוחדת הבהיר ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) כי סיעתו מתנגדת להטלת סנקציות כלכליות על תקציב הישיבות. "זה פוגעני ולא מידתי, הסכומים הזויים", אמר מקלב.

"אנחנו נמצאים פה כדי לשמור על מעמדם של לומדי התורה. אני לא מתערב בדיון כי כעת הסעיפים הללו מדברים על בחורים שעוזבים את עולם התורה. כמעט על כל מילה שנאמרת פה אנחנו לא מסכימים. אנחנו לא יכולים להסכים שיש אי שוויון בגיוס כאשר יש מחסור גדול במספר לומדי התורה", דברי מקלב.

חבר הוועדה ח"כ יהודה גליק (הליכוד) מתח בקורת על חלק מחברי הועדה, "יש פה אנשים בוועדת הגיוס שרוצים שהאוכלוסיה החרדית תרגיש מוכרעת -אסור שזה יקרה".