ליברמן: מעריץ את המפגינים האיראנים

שר הביטחון התראיין לרדיו פרסי הנקלט באיראן, "צריך להעריץ את המפגינים האיראנים על אומץ ליבם, הם עלולים לספוג מכות ומעצרים".

עדו בן פורת , כ"ב בתמוז תשע"ח

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: הלל מאיר/TPS

שר הביטחון אביגדור ליברמן העניק ראיון מיוחד לתחנת הרדיו האינטרנטית "פאיאם אשראיל", המשדרת תוכנית חדשות יומית בשפה הפרסית ונקלטת באיראן.

בראיון למנשה אמיר, שהיה המגיש המיתולוגי של תחנת 'קול ישראל בפרסית' העביר ליברמן מסר לאוכלוסייה הצעירה באיראן.

"אין לי ספק שבעיקר אתם, אנשים צעירים שרואים מה קורה בעולם, מה עושה באמת מדיניות כלכלית נכונה, כמו גם הנכונות לשיתוף פעולה בכלכלה, במדע ולאו דווקא בתחום הטרור, איזו תועלת זה יכול להביא לעם האיראני. אני מאוד מעריך את העם האיראני, שלמרות משטר הדיכוי האכזרי- הצעירים מוחים ומביעים את עמדתם. צריך להעריץ אותם על הנכונות הזאת", אמר ליברמן.

"איראן היא מדינה שמקריבה את קיומם של אזרחיה לטובת הטרור והתנועות הרדיקליות במזרח התיכון ולא רק במזרח התיכון. למרות כל הקשיים, למרות האבטלה, למרות המצב הכלכלי, איראן השקיעה עד היום בסוריה כ- 14 מיליארד דולר. בשנת 2018 איראן תוציא 2.5 מיליארד דולר על תמיכה בחיזבאללה, על פעילות בסוריה, על תמיכה בחות'ים בתימן ועל המליציות השיעיות בעירק, וגם על התמיכה בחמאס ובג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה.

''רק בתקופה האחרונה מפקד כוח אל-קודס, קאסם סולימאני, הוציא כ-70 מיליון דולר על כל מיני פעילויות ומבצעים לוגיסטיים באזור סוריה. זה אומר משהו על סדר העדיפויות- איפה נמצא האזרח והיכן נמצאת התפיסה הקיצונית המחייבת את המשטר האיראני לתמוך בטרור ובלחימה בכל פינה במזרח התיכון".

בתשובה לשאלה האם ישראל בדרך למלחמה עם איראן, אמר שר הביטחון: "אני מקווה שאנחנו לא הולכים לקראת מלחמה עם איראן. אף אחד לא רוצה מלחמה. אנחנו רוצים כלכלה חזקה, אנחנו רוצים לקדם את המדע, אבל לא נסכים בשום פנים ואופן לסבול נוכחות של כוחות אל-קודס על אדמת סוריה. מול כל ניסיון התבססות צבאית של איראן בסוריה- אנחנו נפעל באופן הכי נחרץ, הכי החלטי".

"אני קורא לעם האיראני לקחת אחראיות על גורלו, ולא להשאיר זאת בידיים של 'כוח אל-קודס' או של משמרות המהפכה וכל מיני קיצונים שמביאים רק אסונות, סבל, ועוד מלחמות והרוגים", הוסיף ליברמן.