נשיא התנועה הרפורמית: "מתקפת שנאה"

מנהיג הרפורמים בצפון אמריקה מבטיח להמשיך "לנער" את הסטטוס קוו בכותל המערבי, ומוחה על "מתקופת השנאה" מצד חברי כנסת בישראל.

עדו בן פורת , כ"ג בתמוז תשע"ח

הרחבה הרפורמית בכותל
הרחבה הרפורמית בכותל
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

נשיא התנועה הרפורמית בצפון אמריקה, ריק ג'ייקובס, לא אהב את דבריו של ח"כ ינון אזולאי מש"ס ולפיהם רעידות האדמה האחרונה אירעו בעקבות כוונת הממשלה לשפץ את הרחבה הרפורמית בכותל המערבי.

''לאור הטענה הפתטית הזאת לא נפסיק "לנער" את הסטטוס קוו בכותל ובכל רחבי המדינה היהודית", הודיע ג'יקובס.

לדבריו, ''מתקפות השנאה היומיות האלה מאת מנהיגים ישראלים הינם פוגענים כלפי כל מי שאוהב את העם היהודי, במיוחד לקראת תשעה באב".

כאמור, במהלך דיון השבוע במליאת הכנסת אמר ח"כ אזולאי כי "היום שמענו שהיתה איזושהי רעידת אדמה. אולי נעשה קצת חשבון נפש שרעידת האדמה הזו היא בגלל שמישהו פה מנסה לגעת לנו בקדוש לנו?".

הוא תקף את המתווה המתגבש לשיפוץ הרחבה הרפורמית. "תשמעו את הכאב שלנו, הם אינם יהודים. האם הייתם נותנים להם דריסת רגל במסגד אל אקצא. למי ראש הממשלה נותן? לאותם אלה שהולכים נגדנו בכל מיני ארגונים?

''ראש הממשלה, שדן כנר אמר עליו שהוא הראשון שידע לזהות את האסון בכרמל, אם הוא ידע לזהות את האסון בכרמל, למה את האסון הזה של הכותל, של נשות המריבה, של הרפורמים, דווקא את זה הוא לא יודע לזהות?".

ח"כ אזולאי פנה לרפורמים, "מה לכם ולעתיקות של אבני הכותל, אני מציע לכם הצעה, קחו את הכסף שאתם משקיעים במדינת ישראל ותבנו לכם כותל בארצות-הברית".