ח"כ מוטי יוגב:
בג"צ משתף פעולה עם עברייני חוק

השופטת ענת ברון דחתה את הריסת הכפר הלא חוקי חאן אל אחמר. ''כשמדובר ביהודים בג"צ ממהר לפסוק על הריסה. הגיע הזמן שבג"צ ישפוט צדק"

חזקי ברוך , כ"ג בתמוז תשע"ח

"חאן אל אחמר"
"חאן אל אחמר"
צילום: רגבים

ח״כ מוטי יוגב (הבית היהודי) תוקף הבוקר (שישי) את בג״ץ בעקבות דחיית פינוי הכפר הלא חוקי חאן אל אחמר באזור מעלה אדומים.

״מדינות אירופה מתערבות ותומכות בטרור בניה בלתי חוקית, בשטחי סי ביהודה ושומרון. בכך הן גם מפרות את הסכמי אוסלו. לא מדינות אירופה יתערבו או יקבעו את גבולות ישראל״, אמר יוגב.

״כשמדובר ביהודים, בג"צ ממהר לפסוק על הריסה. כשמדובר בערבים בג"צ מעכב ומשתף פעולה עם עבירות על החוק. הגיע הזמן שבג"צ ישפוט צדק ולא עוול. ביהודה ושומרון תשלוט מדינת ישראל לנצח״, הוסיף חבר הכנסת.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) אמר בתגובה, ''ההחלטה הזו של השופטת ברון פשוט הזויה. יש כאן פסק דין חלוט של בג"ץ שניתן לאחר שנים של דיונים ודחיות".

כאמור, שופטת בג''ץ ענת ברון הוציאה צו זמני האוסר על הריסת הכפר הפלסטיני הבלתי חוקי חאן אל-אחמר שבאזור מעלה אדומים, בעקבות עתירה נגד הפינוי שהגיש עורך הדין עלא מחאג'נה בשמם של הפלסטינים.

בג''ץ אוסר על המדינה לבצע את ההריסה של בתי הכפר הלא חוקי והודיע כי עליה להגיש תשובה לעתירה עד יום רביעי בשבוע הבא. העתירה החדשה היא נגד סירוב המדינה לבחון תכנית הסדרה למקום שהציעו הפלסטינים.

בתנועת ''רגבים'' שפתחה בהליך המשפטי נגד הכפר הלא חוקי חאן אל אחמר לפני כעשור, הגיבו לדחיית הפינוי על ידי בג''ץ. "מדינות אירופה הצבועות הובילו ומימנו את הבניה הבלתי חוקית במטרה לסייע לרשות הפלשתינית להשתלט על איזור מעלה אדומים, וברוב חוצפה מפעילות לחץ פסול בעזרת ארגוני השמאל הקיצוני, תוך ניצול נוסף של בג"ץ בניסיון לדחות את אכיפת החוק ומימוש פסק הדין", אומרים ברגבים.

כזכור, מדינת ישראל הכשירה בעלות של מיליוני שקלים שכונת קבע עבור תושבי חאן אל אחמר, וכל משפחה תקבל מגרש מפותח בחינם. ברגבים הוסיפו כי "מקרה חאן אל אחמר הפך למבחן הלקמוס של מדינת ישראל, שחייבת לעמוד איתן מול מסע הלחצים, ולסיים את העתקת המאחז".

אתמול (חמישי) הגיעו פעילי ארגון הימין "עוצמה יהודית" למאחז הפלסטיני, ומחו על כך שראש הממשלה נתניהו מעכב את הריסת הבתים על אף פסיקת בג''ץ.

לפעילים הצטרפו נציגים מעמונה, נתיב האבות וכפר תפוח שפונו מבתיהם, ומחו על הפער בין מדיניות הממשלה כלפי יהודים וכלפי ערבים.

פסק הדין של בג''ץ שהורה למדינה להרוס את המבנים בכפר הלא חוקי, ניתן בחודש מאי האחרון, אחרי שנים של דיונים בבג"ץ וכמה עתירות. המדינה הציעה לפלסטינים לעבור למתחם ליד אבו-דיס, אך הם מסרבים להתפנות מרצונם.

כוחות הביטחון הגיעו שלשום לחאן אל אחמר והחלו להיערך לפינוי. במקביל להיערכות נעצרו 11 פלסטינים שהתפרעו והתעמתו עם כוחותינו. שלושה שוטרים נפצעו.