"עזרת ישראל" תורחב רק במטר אחד

השר יובל שטייניץ הודף את הביקורת על הגדלת הרחבה הרפורמית בכותל המערבי. "גל של מחאה והסתה בחוגים מסוימים בלי שום בסיס עובדתי".

עדו בן פורת , כ"ה בתמוז תשע"ח

השר יובל שטייניץ
השר יובל שטייניץ
צילום: הלל מאיר/TPS

שר האנרגיה יובל שטייניץ (הליכוד) חבר הוועדה למקומות קדושים, יצביע היום (ראשון) בעד שיפוץ הרחבה הרפורמית בכותל המערבי, והודף את הביקורת נגד המהלך.

בראיון לגלי צה''ל אמר שטייניץ כי למעשה מדובר על הנגשת "עזרת ישראל" לנכים והרחבתה במטר אחד בלבד.

''הרחבה הוקמה לפני 4-5 שנים... ובמקום שתהיה 16.5 מטר היא תהיה 17.5 מטר, אין פה שום דבר ששווה להסית עליו ולצאת עליו למערכה. גם לאותם אלה שחרדים בפני ההשפעה הרפורמית - אין פה שום דבר חדש או מהותי, סתם צץ גל של מחאה והסתה בחוגים מסוימים בלי שום בסיס עובדתי.

לדברי שטייניץ הממשלה עשתה טעות נוראית, כלשונו, כאשר ביטלה את מתווה הכותל בשנה שעברה. "אמרתי אז שזו סתם שנאת חינם ושאנחנו במו ידינו באופן אנטי יהודי ומנוגד לערכי הציונות אומרים לשלושה ארבעה מיליון יהודי ארה''ב שמזוהים עם הרפורמים והקונסרטיבים - אתם לא שייכים לכאן ולא מתחשבים בעמדתכם".

''אני הייתי השר היחיד שהתווכח בעניין הזה מול ראש הממשלה והשרים ואמרתי שזו טעות נוראית. הרי ירושלים היא בירת העם היהודי, אז איך אפשר להגיד למיליוני יהודים בארה''ב וקנדה 'אנחנו לא מתחשבים בכם' או 'לכו תבנו כותל חדש בארה''ב ותעזבו אותנו במנוחה' כמו שאמר חבר כנסת מש"ס.

''זו אמירה שיש בה אלמנטים של הסתה וגם אלמנט אנטי ציוני. זה פוגע ביכולת שלנו להביא את חלקם כעולים חדשים לארץ'', טען שר האנרגיה.