הרב מזוז: התורה כפופה לפוליטיקה?

בשיעורו השבועי תקף הרב מזוז את הניסיון למנוע מציבור ספרדי למחות על קידום חוק הגיוס הנוכחי. "אי אפשר לסתום פיות", אמר הרב מזוז.

מיכל לוי , כ"ה בתמוז תשע"ח

הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוז
צילום: ישיבת כיסא רחמים

ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מזוז תקף בשיעורו השבועי את הניסיון למנוע מציבור ספרדי למחות על קידום חוק הגיוס הנוכחי.

"ראיתי דברים שאמר הרב בוארון, והעבירו אותם בהקלטה כדי לעשות להבות אש, על הכנס של התפלה שנערך בשבוע שעבר, ובעוונות הפוליטיקה אכלה כל דבר טוב", אמר הרב מזוז.

לדבריו, הנציגות החרדית המרכזית דוחפת את המוחים הספרדים לזרועות הפלג הירושלמי. "אדם בא לעשות כנס של תפלה בשביל בחורי ישיבות שלא יתדרדרו, וכמעט זה בטוח כי כל מי שהולך לצבא קשה מאד שיוכל לשמור על עצמו, ומדרדרים אותו בכוונה שם.. עד שהכל נהרס. וכשטען הרב בוארון: 'למה אתם מחשים'? הוא צודק. והם גורמים בזה שאחר כך אלפים ורבבות יילכו עם הפלג הירושלמי, כי הם נלחמים בדבר הזה".

"אי אפשר לסתום פיות. וכי התורה כפופה לפוליטיקה?! אדם צריך לדבר מה שכואב לו, ואם כואב לך תדבר. ואפילו אנשי הפוליטיקה יכולים לבוא ולהצטרך לעצרת תפילה", הוסיף.

בדבריו עקץ את הפוליטיקאים החרדים המסרבים לפרוש מהקואליציה. "כל הפוליטיקאים שקשורים לכסא מעור צבי, כי לכל חבר כנסת יש לו בכנסת כסא מעור צבי, לקיים מה שנאמר "והיה כעץ שתול על פלגי מים" , כעץ ראשי תיבות כסא עור צבי, והם לא יכולים להיפרד מהכסא הזה. אבל לא יקרה לכם כלום, תיפרדו ותעלו עוד מעלה מעלה. אדם אמיתי מקובל אצל כולם", אמר.