ז'בוטינסקי הפך מ"מוקצה" לקונצנזוס

מ"מ יו"ר הסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל: לשמחתי ב-20 שנים האחרונות ישנה ערגה במערכת החינוך ומלמדים על ז'בוטנסקי באהבה רבה.

חזקי ברוך , כ"ה בתמוז תשע"ח

יעקב חגואל
יעקב חגואל
צילום: חזקי

חגואל: ז'בוטנסקי הפך לקונצנזוס

יעקב חגואל, מ"מ יו"ר הסתדרות הציונית העולמית וחבר המועצה להנצחת זאב ז'בוטינסקי במשרד ראש הממשלה, מספר לערוץ 7 על דמותו של המנהיג שהשבוע מציינים 78 שנים לפטירתו.

"ז'בוטינסקי היה אחד המנהיגים הציוניים הגדולים שלא במקרה אנחנו שומעים היום פוליטיקאים מימין ומשמאל מצוטטים אותו. עד לפני שלושים שנה ז'בוטינסקי היה מוקצה בחוג השמאל והיום הפך לקונצנזוס.

''מנהיג ציוני שהיה כמעט נביא בדורו שדיבר על על קיר הברזל - מדיניות שאם ישראל תיהיה חזקה בחברה, כלכלה וביטחון, כלל המדינות הערביות ירצו לעשות איתנו שלום וזה מה שקרה: השלום עם מצרים וירדן ואני בטוח שיהיו עוד הסכמי שלום עם מדינות ערביות נוספות".

"מה שהפך את ז'בוטינסקי לקונצנזוס", מסביר חגואל, "זה אותן אמירות ברורות שלו מלפני 100 שנים שנראה כאילו נכתבו היום ואין לי ספק שאנשים שרואים שמישהו שכתב לפני 100 שנים דבר שהיה נראה אז הזוי והיום הוא אמיתי, אנשים מתחברים אליו".

לסיום אומר חגואל, "כחבר במועצה להנצחת ז'בוטינסקי אנחנו עושים רבות להמשיך את מורשתו ולחנך אותה לדור הצעיר. חוץ מזה שיש על שמו הכי הרבה רחובות בישראל וזה גם אומר הרבה, לשמחתי ב-20 שנים האחרונות ישנה ערגה גם במערכת החינוך ומלמדים על ז'בוטנסקי באהבה רבה.

''אני מזמין את כולם לראות את המחזה שאני רואה כבר 30 שנה בכ"ט בתמוז בהר הרצל. מאות ואלפי אנשים מימין ומשמאל שמגיעים לקברו כדי להוקיר את המנהיג הגדול - ז'בוטנסקי".