קפיצת מדרגה בקשר בין צה''ל והמשטרה

מפכ״ל המשטרה סייר בבסיס חיל הים באשדוד ועמד מקרוב אחר שיתוף הפעולה בין חיל הים לבין כוחות המשטרה במחוז הדרומי.

עוזי ברוך , כ"ה בתמוז תשע"ח

רנ''צ אלשיך בבסיס חיל הים באשדוד
רנ''צ אלשיך בבסיס חיל הים באשדוד
צילום: דוברות המשטרה

מפכ״ל המשטרה רנ״צ רוני אלשיך סייר הבוקר (א׳) בבסיס חיל הים באשדוד.

במסגרת ביקורו, עמד המפכ"ל מקרוב אחר שיתוף הפעולה וממשקי העבודה שבין חיל הים לבין כוחות המשטרה במחוז הדרומי.

אלשיך קיים הערכת מצב בהשתתפות מפקד מחוז דרום, ניצב מוטי כהן, ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב גדי סיסו, מפקד בסיס חיל הים באשדוד, אלוף משנה יובל אילון, וקציני משטרה וחיל הים.

במהלך הערכת המצב, ניתנה סקירה מקיפה על ידי אל"מ אילון בנוגע למפת האיומים הימיים, המענה הצבאי ושיתוף הפעולה והתיאום הביטחוני השוטף עם יחידת השיטור הימי של מרחב לכיש במשטרה.

בהמשך, הציג מפקד המחוז הדרומי במשטרה את היערכות המחוז הדרומי לחדירה ימית והמענה האופרטיבי הנגזר ממנה.

עם סיום סקירה זו, יצא מפכ״ל המשטרה לסיור ימי על ספינת דבורה שבפיקוד חיל הים מבסיסם שבאשדוד ועד למתחם באשקלון. במהלך הסיור הימי סקרו בפני בכירי המשטרה את האיומים הימיים וציינו לחיוב את שיתוף הפעולה ההדוק שקיים בין יחידת השיטור הימי לבין חיל הים.

״אני מתרשם מאד מהיכולות הטכנולוגיות והאנושיות של חיל הים, כולל אלה המתפתחות בהגנה על הגבול הימי הדרומי. עלינו כמשטרה מוטלת האחריות לביטחון הפנים ולמתן מענה משלים בממשק הדוק מול צה"ל הן בים והן על החוף", אמר המפכ''ל.

''שמח לראות את איכות השת"פ ואת קפיצת המדרגה שבוצעה בהקשר זה, הן בשל התרגול המשותף של המחוז הדרומי ופיקוד דרום והתאמת הפקודות והתקשו"ב, הן בשל שדרוג כלי השיט של משטרת ישראל והתאמתם לאתגרים, והן בשל התרגול השוטף ברמה השבועית בין זירת אשדוד בחיל הים ובין השיטור הימי במחוז דרום.

''הפערים הקטנים שסומנו יטופלו בהקדם", הבטיח אלשיך. ''נמשיך לקדם את המענה לאיום הביטחוני ללא פגיעה במשימות השיטור והצלת חיים של אזרחים המבלים באזור החוף".

מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב כהן, אמר "אנו פועלים בשילוב זרועות הדוק עם צה"ל למתן מענה לאיום הימי שקיים. לצד זאת, אנו מחויבים להמשיך ולפעול עם כלל גופי הביטחון וראשי היישובים על מנת להבטיח ביטחון מקסימלי ומענה מיטבי לכלל תושבי הדרום, זאת תוך המשך עמידה במשימות שיטור קלאסיות, מאבק נחוש בפשיעה לסוגיה וצמצום תאונות הדרכים".