התנאי של חמאס לעסקה עם ישראל

סגן יו"ר הפרלמנט הפלסטיני: ארגוני המאבק לא יאשרו עסקת חילופין לפני שאסירי עסקת שליט שנעצרו מחדש בידי ישראל ישוחררו מהכלא בישראל

דלית הלוי , כ"ה בתמוז תשע"ח

ההפגנות על הגדר
ההפגנות על הגדר
צילום: Abed Rahim Khatib, Flash90

אחמד בחר, סגן יו"ר הפרלמנט הפלסטיני הנמנה על צמרת חמאס ברצועת עזה, אומר כי ארגוני המאבק הפלסטיניים לא יאשרו עסקת חילופין כלשהי לפני שאסירי עסקת שליט שנעצרו מחדש בידי ישראל ישוחררו מהכלא הישראלי.

דבריו של בחר נאמרו בנאום שנשא באירוע שערכה תנועת אל-אחראר בעזה. תנועת אל-אחראר התפצלה לפני 11 שנה מ'פתח' והיא מזוהה כבת ברית של חמאס.

בהתייחסו לרעיון של פתרון הומניטרי לרצועת עזה שנידון במגעים שקיימו נציגים אמריקניים באזור, אמר בחר כי הפרלמנט הפלסטיני מקדם בברכה כל סיוע הומניטרי שיקל על הסבל של ''העם הפלסטיני'' ובתנאי שלא ישולם כל מחיר מדיני עבור סיוע זה.

הוא הדגיש, כי הפלסטינים וארגוני המאבק לא יאפשרו לקדם את "עסקת המאה", שמה של התוכנית המדינית האמריקנית ליישוב הסכסוך הישראלי פלסטיני. לדבריו, לפלסטינים הזכות להגן על זכויותיהם, ארצם והמקומות הקדושים בכל האמצעים הקיימים, ובכלל זה המאבק המזוין.

"לא ייתכן שנסכים להחליף חלק כלשהו מארצנו בתמורה לאדמה אחרת כהכנה לתוכניות אמריקניות או אזוריות כלשהן באזור... העם הפלסטיני נאבק כדי ליטול מחדש את אדמתו פלסטין ולא כדי להחליפה באדמה אחרת", אמר בחר.