'ניצלתי מחטיפה במהלך טיול במקסיקו'

מאיה טל, ישראלית מהשרון שבה מטיול במקסיקו ובשיחה עם כתבי 'ישראל היום' היא מספרת על ניסיון חטיפה שלה ושל חברתה ממנו ניצלו.

תגיות: מקסיקו
ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תשע"ח

מקסיקו
מקסיקו
צילום: רויטרס

העיתון 'ישראל היום' מביא היום את סיפורה של מאיה טל, צעירה ישראלית מאזור השרון, הטוענת כי ניצלה מחטיפה במהלך טיול במקסיקו.

טל שבה אתמול (שני) מהטיול ולכתבי העיתון סיפרה כי חששה לחשוף את הסיפור שהתרחש לפני כשבוע וחצי, כל עוד שהתה במדינה. כעת היא מבקשת להזהיר את הנופשים מהסכנה הגדולה.

"הסיפור החל כשהגענו לעיר טולום לאחר שסגרנו במלון "לטינו הוטל". כשהגענו היה קצת מוזר לראות שהמלון ריק. היינו יחד שתי בנות ושני בנים. בלילה הראשון היינו יחד והכל היה תקין. בלילה השני שני הבנים יצאו מהמלון לבלות ואני יצאתי לדבר בטלפון בזמן שחברה שלי ישנה בחדר. עד הרגע הזה שום דבר לא היה נראה חריג. כשדיברתי בטלפון ראיתי שהפקיד של המלון מסתכל עליי בצורה מוזרה מעבר לדלפק. הרגשתי שמשהו לא מתנהל כשורה כי הוא ממש בחן את הצעדים שלי, וחזרתי לחדר בתקווה שאני סתם מדמיינת", סיפרה.

"ב-12 בלילה שמענו דפיקות חזקות בדלת. היינו שם רק חברה שלי ואני ולא הבנתי מי זה. פתחתי את הדלת וראיתי את אותו פקיד שהשקיף עליי זמן קצר לפני כן, הוא דרש שנפנה את החדר ונעבור לשעתיים למלון אחר. הוא אמר שהם ישלמו על זה".

"זה היה מפחיד בטירוף. הוא שאל כמה כסף יש לנו והאם יש לנו קעקועים - שאלות מאוד מוזרות. הבנתי שמשהו מוזר קורה, סגרתי את הדלת, נעלתי אותה והתקשרתי לבחור שוויצרי דובר ספרדית שגר במקסיקו כבר תקופה ארוכה, אותו הכרנו כמה ימים קודם לכן. סיפרתי לו את הסיפור והוא מיד הבין מה קורה – לדבריו נפלנו על תרמית של קרטל שתכנן לחטוף אותנו. הוא אמר לנו לא לנתק את השיחה, לארוז מהר והבטיח שהוא יגיע לקחת אותנו וכך היה. הוא הגיע תוך 10 דקות".

ממשיכה טל ומספרת לעיתון את הקורות אותה: "כשהוא הגיע חברה שלי ניסתה לצאת מהחדר ושם חיכה לה אותו פקיד. הוא עמד שם ודחף אותה פנימה, הוא הפציר בה שלא לצאת מהחדר, אך הבחור שהגיע לעזור לנו שמע הכל דרך הטלפון ופשוט דרש מאתנו לצאת במהירות מהחדר. פשוט עשינו את זה, רצנו עם המזוודות ונכנסנו לרכב שלו. הוא נסע משם במהירות מטורפת ולקח פניות חדות. כשהגענו לאזור בטוח הוא סיפר לנו שמישהי שהוא הכיר עברה את אותו הדבר כשבועיים לפני כן כששלושה גברים חטפו אותה בדיוק באותה השיטה. למזלי ניצלנו ברגע האחרון".

את סיפורה חותמת טל בהמלצות לתיירים אחרים: "על כל תייר שמגיע למדינה שלא בטוחה במאה אחוז לוודא שמדובר בבתי מלון עם הרבה ביקורות ולבדוק שמדובר במקומות בטוחים. אם אתם רואים שבית המלון ריק או שמשהו מוזר, מומלץ לבדוק אפשרויות אחרות. כששאלנו את האנשים באזור על המלון הזה הם לא ידעו על קיומו וחלקם אף אמרו שכמה ימים קודם לכן הוא בכלל לא היה קיים. זו השיטה – מלון בדיוני לצורך פגיעה בתיירים תמימים".